Trainer Conte vond het in de zomer nog te vroeg voor de Spurs
LONDEN (ANP) - Antonio Conte werd afgelopen zomer al door Tottenham Hotspur gepolst voor de functie van hoofdtrainer. Toen vond hij het nog te vroeg, maar eerder deze week gaf hij alsnog zijn jawoord aan de Londense club, die recent de Portugees Nuno ontsloeg.
"Ik kreeg een telefoontje van de Spurs in de zomer, maar ik was net klaar met Inter na twee belangrijke en moeilijke seizoenen. Eerlijk gezegd was dat niet het juiste moment om aan een nieuwe uitdaging te beginnen", zei Conte kort na zijn aanstelling bij de Spurs. "Ik gaf er de voorkeur aan te wachten en te genieten van de tijd met mijn familie. Emotioneel was ik nog steeds bezig met mijn laatste klus."
Na de moeizame start van het seizoen besloot Tottenham Hotspur opnieuw bij Conte aan te kloppen en ditmaal wel met succes. "Het is een eer en een genoegen en ik wil het vertrouwen terugbetalen", zei de 52-jarige Italiaan. "Mijn filosofie is heel eenvoudig. Aantrekkelijk en goed voetbal voor de fans, een stabiel team hebben en niet te wisselvallig zijn. Ik denk dat de fans het verdienen om een competitief team te hebben met een wil om te vechten."
Conte werkte in het verleden bij Chelsea en had verder alleen Italiaanse clubs onder zijn hoede, waaronder Juventus en Atalanta. Met Internazionale werd hij afgelopen seizoen kampioen, waarna hij niet veel later opstapte.
Tottenham Hotspur staat negende in de Premier League. Vitesse, dat vorige maand met 1-0 te sterk was, is donderdag de tegenstander van Tottenham Hotspur in de Conference League.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
9 uur geleden