Trainer Conte: Tottenham Hotspur is mijn grootste uitdaging
LONDEN (ANP) - Antonio Conte werkte als trainer bij topclubs als Juventus, Chelsea en Internazionale en was bondscoach van Italië, maar zijn huidige baan bij Tottenham Hotspur ziet de 52-jarige Italiaan als zijn grootste uitdaging. "Toen ik bij Chelsea zat, was Tottenham zeer competitief en stond er een heel, heel sterk team. Maar deze club is de afgelopen jaren afgegleden", zegt Conte. "Daarom is dit mijn grootste uitdaging tot nu toe."
De Spurs staan op de negende plaats in de Premier League. De ploeg van Conte neemt het donderdagavond op tegen Brentford. De club uit Londen eindigde in 2016-2017 als tweede in de Premier League achter het Chelsea van Conte, maar zakte in de jaren daarna steeds verder weg op de ranglijst. Vorig seizoen kwam Tottenham niet verder dan de zevende plaats.
"Deze club is belangrijke spelers kwijtgeraakt", aldus Conte, die een maand geleden de ontslagen Nuno opvolgde. "De spelers die bleven werden ouder en nu vindt een wisseling van generaties plaats. Tottenham betaalt daar de prijs voor. We maken een nieuwe start, we bouwen een nieuwe ploeg. We hebben wat tijd nodig, maar ik weet zeker dat er veel ruimte is voor verbetering. Ik ben heel enthousiast."
Conte leidde Juventus tussen 2011 en 2014 naar drie landstitels op rij. Als bondscoach bereikte hij met Italië de kwartfinales van het EK 2016. Conte ging daarna aan de slag bij Chelsea, waarmee hij direct kampioen van Engeland werd en ook de FA Cup won. Afgelopen seizoen pakte Inter onder zijn leiding de landstitel in Italië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
2 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
6 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
9 uur geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
9 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
11 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
13 uur geleden