Trainer Brood had niet verwacht dat ADO zo broos was
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Ruud Brood beleefde bij ADO Den Haag een debuut om snel te vergeten. Zijn ploeg werd door Sparta met 6-0 verpletterd op Het Kasteel. "Met zo'n uitslag weggaan had ik niet verwacht.", aldus Brood. "We waren broos en zonder durf. Je kan elkaar niet op deze manier laten zakken."
De 58-jarige Brood is bij de Hagenaars alweer aan zijn zevende club in het Nederlands betaalde voetbal begonnen. De nieuwbakken trainer gaf voor de camera van FOX Sports aan zijn ploeg misschien wat overschat te hebben. "Ik zag een groep die eigenlijk nog een groep moet worden. Terwijl ik op de trainingen iets anders dacht te zien, dat neem ik mijzelf wel een beetje kwalijk."
Verdediger Shaquille Pinas erkende schuld. "We hebben als team gefaald. Natuurlijk moet je je bij een nieuwe trainer snel aanpassen. Dat kan lastig zijn. Maar dat was niet de hoofdzaak vandaag. We kwamen overal te laat en zullen deze wedstrijd zo snel mogelijk moeten vergeten."
ADO staat zestiende met 4 punten. Zaterdag wacht het thuisduel met Heerenveen.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
40 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
54 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
55 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
4 uur geleden