
Trainer Brood had niet verwacht dat ADO zo broos was
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Ruud Brood beleefde bij ADO Den Haag een debuut om snel te vergeten. Zijn ploeg werd door Sparta met 6-0 verpletterd op Het Kasteel. "Met zo'n uitslag weggaan had ik niet verwacht.", aldus Brood. "We waren broos en zonder durf. Je kan elkaar niet op deze manier laten zakken."
De 58-jarige Brood is bij de Hagenaars alweer aan zijn zevende club in het Nederlands betaalde voetbal begonnen. De nieuwbakken trainer gaf voor de camera van FOX Sports aan zijn ploeg misschien wat overschat te hebben. "Ik zag een groep die eigenlijk nog een groep moet worden. Terwijl ik op de trainingen iets anders dacht te zien, dat neem ik mijzelf wel een beetje kwalijk."
Verdediger Shaquille Pinas erkende schuld. "We hebben als team gefaald. Natuurlijk moet je je bij een nieuwe trainer snel aanpassen. Dat kan lastig zijn. Maar dat was niet de hoofdzaak vandaag. We kwamen overal te laat en zullen deze wedstrijd zo snel mogelijk moeten vergeten."
ADO staat zestiende met 4 punten. Zaterdag wacht het thuisduel met Heerenveen.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
18 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
19 uur geleden