
Trainer Bosz speelt met Lyon voor straf voorlopig zonder publiek
LYON (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Lyon moet de thuiswedstrijden voorlopig zonder publiek spelen. De organisatie van de competitie heeft dat besloten, nadat het duel met Olympique Marseille zondagavond al na een paar minuten moest worden gestaakt. Een toeschouwer had een flesje water op het hoofd van Dimitri Payet gegooid toen de Marseille-speler een hoekschop wilde nemen.
De tuchtcommissie van de Ligue 1 gaat zich over de zaak buigen. Tot er een uitspraak is, moet Lyon in een leeg stadion spelen. De ploeg van trainer Peter Bosz heeft deze week twee uitwedstrijden op het programma staan, tegen de Deense club Brøndby in de Europa League en zondag in de competitie bij Montpellier. Lyon speelt op 1 december thuis tegen Stade de Reims, zonder publiek op de tribunes.
De tuchtcommissie buigt zich op 8 december over de zaak en beslist dan onder meer wat er gebeurt met het restant van de wedstrijd tegen Marseille. Net als in Nederland wordt ook het Franse voetbal dit seizoen geteisterd door supportersrellen en ongeregeldheden in de stadions.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
8 uur geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
8 uur geleden