Trainer Bosz rekent op versterking in achterhoede van PSV
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV zocht na de nederlaag na strafschoppen tegen Feyenoord in een duel om de Johan Cruijff Schaal niet naar excuses. "Natuurlijk misten we veel verdedigers en zijn Jerdy Schouten en Joey Veerman net weer terug van hun vakantie na het EK, maar ook met deze spelers moeten we van Feyenoord kunnen winnen."
Het duel tussen PSV en Feyenoord leverde in de reguliere speeltijd geen winnaar op (4-4). "Die uitslag ziet er spectaculair uit", zei Bosz. "Maar het was niet goed, van beide kanten niet."
PSV miste de geblesseerde verdedigers Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo. "Daarom moest ik Schouten naar achteren halen. Voor linksback Fredrik Oppegård was dit nieuw en Ryan Flamingo speelt ook liever rechts dan links centraal achterin. Maar we missen nu te veel spelers die op dezelfde positie kunnen uitkomen. Dest en Mauro zijn onze linksbacks en Boscagli en Obispo spelen links centraal in de defensie."
Contract
Bosz bevestigde dat PSV al voor het duel met Feyenoord op zoek was naar nieuwe verdedigers. "Daar hebben we deze wedstrijd niet voor nodig gehad", zei hij. "Maar we weten wat we willen en zijn op zoek. We krijgen nu vier doelpunten tegen. Daar deden we vorig jaar bijna een half seizoen over."
PSV is op zoek naar nieuwe verdedigers, maar kan ook nog rechtsback Jordan Teze zien vertrekken. "We zijn een Nederlandse club en kunnen dat niet tegenhouden", zei Bosz. "Zijn contract loopt volgend jaar af, dus dat is een aparte situatie. Nee, ik ga niet voor zijn vertrek liggen. Zo ben ik niet. Dat is niet mijn taak als trainer."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
53 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
54 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
8 uur geleden