Trainer Bosz rekent op versterking in achterhoede van PSV
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV zocht na de nederlaag na strafschoppen tegen Feyenoord in een duel om de Johan Cruijff Schaal niet naar excuses. "Natuurlijk misten we veel verdedigers en zijn Jerdy Schouten en Joey Veerman net weer terug van hun vakantie na het EK, maar ook met deze spelers moeten we van Feyenoord kunnen winnen."
Het duel tussen PSV en Feyenoord leverde in de reguliere speeltijd geen winnaar op (4-4). "Die uitslag ziet er spectaculair uit", zei Bosz. "Maar het was niet goed, van beide kanten niet."
PSV miste de geblesseerde verdedigers Olivier Boscagli, Mauro Júnior, Sergiño Dest en Armando Obispo. "Daarom moest ik Schouten naar achteren halen. Voor linksback Fredrik Oppegård was dit nieuw en Ryan Flamingo speelt ook liever rechts dan links centraal achterin. Maar we missen nu te veel spelers die op dezelfde positie kunnen uitkomen. Dest en Mauro zijn onze linksbacks en Boscagli en Obispo spelen links centraal in de defensie."
Contract
Bosz bevestigde dat PSV al voor het duel met Feyenoord op zoek was naar nieuwe verdedigers. "Daar hebben we deze wedstrijd niet voor nodig gehad", zei hij. "Maar we weten wat we willen en zijn op zoek. We krijgen nu vier doelpunten tegen. Daar deden we vorig jaar bijna een half seizoen over."
PSV is op zoek naar nieuwe verdedigers, maar kan ook nog rechtsback Jordan Teze zien vertrekken. "We zijn een Nederlandse club en kunnen dat niet tegenhouden", zei Bosz. "Zijn contract loopt volgend jaar af, dus dat is een aparte situatie. Nee, ik ga niet voor zijn vertrek liggen. Zo ben ik niet. Dat is niet mijn taak als trainer."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
15 uur geleden