Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bosz mist Champions League met Leverkusen

Trainer Bosz mist Champions League met Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft Bayer Leverkusen in de laatste speelronde van de Bundesliga niet opnieuw aan een ticket voor de Champions League kunnen helpen. Zijn ploeg schoot weinig op met de thuiszege op 1. FSV Mainz 05 (1-0). Concurrent Borussia Mönchengladbach maakte eveneens geen fout en won met 2-1 van Hertha BSC.

Borussia Mönchengladbach beëindigde het seizoen als vierde, achter kampioen Bayern München, nummer 2 Borussia Dortmund en RB Leipzig. Die vier clubs mogen volgend seizoen aan de groepsfase van de Champions League deelnemen.

Leverkusen moet genoegen nemen met een ticket voor de groepsfase van de Europa League. TSG 1899 Hoffenheim (groepsfase Europa League) en VfL Wolfsburg (voorronde Europa League) hebben zich ook van Europees voetbal verzekerd.

Champions League

Bosz plaatste zich vorig seizoen wel met Bayer Leverkusen voor de Champions League. Hij kan volgende week zaterdag het seizoen toch nog fraai afsluiten als Bayern München in Berlijn de tegenstander is in de bekerfinale. Daley Sinkgraven werd in de slotfase gewisseld bij Leverkusen. Zijn ploeggenoot Kevin Volland maakte al na iets meer dan 1 minuut spelen het enige doelpunt. Jeremiah St. Juste verscheen aan de aftrap bij Mainz, dat de geschorste Jean-Paul Boëtius moest missen.

Jonas Hofmann en Breel Embolo maakten de doelpunten van Gladbach in het thuisduel met Hertha BSC, waar de geblesseerde internationals Javairô Dilrosun en Karim Rekik ontbraken.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

5 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

6 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

9 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

9 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

10 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

11 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

14 uur geleden