Trainer Bosz mist Champions League met Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft Bayer Leverkusen in de laatste speelronde van de Bundesliga niet opnieuw aan een ticket voor de Champions League kunnen helpen. Zijn ploeg schoot weinig op met de thuiszege op 1. FSV Mainz 05 (1-0). Concurrent Borussia Mönchengladbach maakte eveneens geen fout en won met 2-1 van Hertha BSC.
Borussia Mönchengladbach beëindigde het seizoen als vierde, achter kampioen Bayern München, nummer 2 Borussia Dortmund en RB Leipzig. Die vier clubs mogen volgend seizoen aan de groepsfase van de Champions League deelnemen.
Leverkusen moet genoegen nemen met een ticket voor de groepsfase van de Europa League. TSG 1899 Hoffenheim (groepsfase Europa League) en VfL Wolfsburg (voorronde Europa League) hebben zich ook van Europees voetbal verzekerd.
Champions League
Bosz plaatste zich vorig seizoen wel met Bayer Leverkusen voor de Champions League. Hij kan volgende week zaterdag het seizoen toch nog fraai afsluiten als Bayern München in Berlijn de tegenstander is in de bekerfinale. Daley Sinkgraven werd in de slotfase gewisseld bij Leverkusen. Zijn ploeggenoot Kevin Volland maakte al na iets meer dan 1 minuut spelen het enige doelpunt. Jeremiah St. Juste verscheen aan de aftrap bij Mainz, dat de geschorste Jean-Paul Boëtius moest missen.
Jonas Hofmann en Breel Embolo maakten de doelpunten van Gladbach in het thuisduel met Hertha BSC, waar de geblesseerde internationals Javairô Dilrosun en Karim Rekik ontbraken.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
3 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
7 uur geleden