
Trainer Bielsa van Leeds wil uitleg over straf voetballer Struijk
LONDEN (ANP) - Trainer Marcelo Bielsa van Leeds United wil uitleg over de schorsing van drie wedstrijden, die zijn speler Pascal Struijk kreeg na de rode kaart in het afgelopen weekeinde in het duel met Liverpool. De Nederlandse verdediger werd weggestuurd, nadat zijn tegenstander Harvey Elliott bij een actie van hem zwaar geblesseerd raakte.
De scheidsrechter leek pas rood te geven, nadat bleek hoe ernstig Elliott geblesseerd was. Volgens Bielsa was er geen opzet in het spel. "Ik zie vaak vergelijkbare overtredingen in het veld en die hebben helemaal geen consequenties. We willen daarom graag weten waar we aan toe zijn." Ook Elliott, het slachtoffer, heeft aangegeven dat er van opzet geen sprake was.
Leeds ging tevergeefs in beroep tegen de schorsing van drie duels. Elliott verliet het veld per brancard en ging direct door naar het ziekenhuis. Hij werd dinsdag in Londen geopereerd aan een enkel en komt vermoedelijk pas volgend jaar weer in actie. De scheidsrechter had de overtreding van Struijk in eerste instantie onbestraft gelaten, maar na tussenkomst van de VAR trok hij rood.
Liverpool versloeg Leeds met 3-0.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München heeft het contract met coach Vincent Kompany opengebroken en met twee jaar verlengd. De 39-jarige Belg ligt nu tot de zomer van 2029 vast bij de Zuid-Duitse voetbalclub, zo meldde de koploper van de Bundesliga dinsdag.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft in Sean Dyche een nieuwe coach gevonden. De Engelse voetbalclub uit de Premier League meldt dat nadat zaterdag Ange Postecoglou was ontslagen. De 60-jarige Australiër was pas sinds 9 september werkzaam bij de nummer 18 van de Premier League.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Mexico, Costa Rica en Jamaica hebben zich aangesloten bij de Verenigde Staten om het WK voetbal voor vrouwen in 2031 te organiseren. Dat heeft Cindy Parlow Cone, de voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond, verklaard. Eerder meldde FIFA-baas Gianni Infantino al dat de VS de enige kandidaat waren. In 2027 vindt het toernooi plaats in Brazilië.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.
1 dag geleden