Trainer Ajax omcirkelt duels met Lazio, Besiktas en Galatasaray
AMSTERDAM (ANP) - Coach Francesco Farioli kijkt vooral uit naar de ontmoetingen van Ajax met Lazio, Besiktas en Galatasaray in het hoofdtoernooi van de Europa League. "Dat we met Lazio een Italiaanse club gaan treffen is leuk, want het is altijd interessant om tegen een team uit je eigen land te spelen. Daarnaast vind ik de Turkse tegenstanders mooi. Ik heb daar een mooi verleden", reageerde de oud-trainer van Karagümrük en Alanyaspor op de loting
Ajax speelt thuis tegen Lazio, Maccabi Tel-Aviv, Galatasaray en Besiktas en gaat op bezoek Slavia Praag, Real Sociedad, Qarabag FK en FC RFS. "Ik kijk uit naar alle wedstrijden", zei de Italiaanse coach bij Ziggo Sport. "We willen een serieuze rol gaan spelen in deze competitie en met de nieuwe opzet zijn alle wedstrijden belangrijk. Die opzet zorgt voor nieuwsgierigheid, het gaat anders worden. We hebben een beeld van hoe het gaat zijn, maar we moeten het ook gaan ervaren."
Lazio lijkt een van de zwaarste tegenstanders van Ajax. De nummer 7 van afgelopen seizoen in de Serie A heeft met Marco Baroni een nieuwe trainer gevonden. "Ze zijn een nieuw project gestart", weet Farioli. "Volgens mij is er veel enthousiasme. Lazio is van oudsher een grote club. Niet alleen in Italië, maar ook Europees. Ze spelen vrijwel elk seizoen Europees voetbal en hebben veel ervaring in de selectie. Dat gaat een lastige wedstrijd worden."
Zaterdag wordt het exacte programma van Ajax in de Europa League bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
18 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
20 uur geleden