Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Advocaat neemt met Europees ticket afscheid bij Feyenoord

Trainer Advocaat neemt met Europees ticket afscheid bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat vertrekt met een Europees ticket bij Feyenoord. De 73-jarige Hagenaar nam zondag afscheid met een zege op FC Utrecht (2-0) in de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League, de nieuwe competitie voor Europese clubteams van de UEFA.

Advocaat gaat als clubcoach nergens meer aan de slag, zegt hij nu. Maar dat heeft de ervaren coach wel eens vaker geroepen. De zege op FC Utrecht deed hem zichtbaar goed, na een slechte tweede seizoenshelft in de Eredivisie met slechts zes overwinningen in achttien competitiewedstrijden. En Advocaat was zo goed begonnen bij Feyenoord, met een serie van 26 competitieduels zonder ook maar een nederlaag.

Feyenoord trapt het nieuwe seizoen op 22 juli af in de tweede voorronde van de Conference League, slechts elf dagen na de EK-finale. Met wie en hoe zal de nabije toekomst uitwijzen. Feyenoord moet spelers verkopen om de begroting op orde te krijgen. Daarna zal blijken hoeveel er over is om de selectie van de nieuwe trainer Arne Slot te versterken.

Gele kaart

Veel ogen waren gericht op Advocaat in De Kuip met 6500 supporters. De Hagenaar, al in 1984 assistent van Rinus Michels bij het Nederlands elftal, vond al die aandacht maar niets. Hij trok een stekker uit een microfoon die dichtbij zijn dug-out stond. Ook pinkte Advocaat een traantje weg na de openingstreffer van Luis Sinisterra. De Colombiaan dolde Hidde ter Avest in de 25e minuut en schoot vervolgens fraai raak (1-0).

Feyenoord was vooral in de eerste helft sterker dan FC Utrecht, dat vrijdag nog naar de rechter stapte omdat de finale van zaterdag naar zondag was verplaatst. Wel kwam Leroy Fer voor rust goed weg dat hij slechts een gele kaart kreeg voor een overtreding op Sander van de Streek. Trainer René Hake van de bezoekers zag dat zijn ploeg nauwelijks kansen kreeg en besloot in de rust de aanvallend ingestelde Mimoun Mahi voor Joris Overeem te brengen. Toen dat niet snel resultaat opleverde, bracht hij ook Adrian Dalmau en Bart Ramselaar.

Feyenoord wankelde na de wissels van FC Urecht. Maar doelman Justin Bijlow voorkwam de gelijkmaker van Gyrano Kerk en Dalmau miste twee grote kansen. Het duurde tot de voorlaatste minuut voordat invaller Bryan Linssen voor opluchting zorgde in De Kuip (2-0). Na die treffer werd buiten het stadion veel vuurwerk afgestoken en de supporters op de tribune zongen: 'Dickie bedankt'. Advocaat zelf sprintte na het laatste fluitsignaal de spelerstunnel in.

Meer uit Voetbal

Doelpunt Miedema genomineerd voor de FIFA Marta Award

ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.

1 uur geleden
Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.

1 uur geleden
Feyenoord mag tegen Sturm Graz toch in vol stadion spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.

1 uur geleden
Turkse bond schorst 102 spelers om onrechtmatig gokken

ANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.

1 uur geleden
Tennisser De Minaur boekt eerste zege op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.

5 uur geleden
AZ maanden zonder rechtsback Kasius na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.

6 uur geleden
Shaqueel van Persie scoort opnieuw voor Feyenoord in oefenduel

ROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.

6 uur geleden