Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Advocaat neemt met Europees ticket afscheid bij Feyenoord

Trainer Advocaat neemt met Europees ticket afscheid bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat vertrekt met een Europees ticket bij Feyenoord. De 73-jarige Hagenaar nam zondag afscheid met een zege op FC Utrecht (2-0) in de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League, de nieuwe competitie voor Europese clubteams van de UEFA.

Advocaat gaat als clubcoach nergens meer aan de slag, zegt hij nu. Maar dat heeft de ervaren coach wel eens vaker geroepen. De zege op FC Utrecht deed hem zichtbaar goed, na een slechte tweede seizoenshelft in de Eredivisie met slechts zes overwinningen in achttien competitiewedstrijden. En Advocaat was zo goed begonnen bij Feyenoord, met een serie van 26 competitieduels zonder ook maar een nederlaag.

Feyenoord trapt het nieuwe seizoen op 22 juli af in de tweede voorronde van de Conference League, slechts elf dagen na de EK-finale. Met wie en hoe zal de nabije toekomst uitwijzen. Feyenoord moet spelers verkopen om de begroting op orde te krijgen. Daarna zal blijken hoeveel er over is om de selectie van de nieuwe trainer Arne Slot te versterken.

Gele kaart

Veel ogen waren gericht op Advocaat in De Kuip met 6500 supporters. De Hagenaar, al in 1984 assistent van Rinus Michels bij het Nederlands elftal, vond al die aandacht maar niets. Hij trok een stekker uit een microfoon die dichtbij zijn dug-out stond. Ook pinkte Advocaat een traantje weg na de openingstreffer van Luis Sinisterra. De Colombiaan dolde Hidde ter Avest in de 25e minuut en schoot vervolgens fraai raak (1-0).

Feyenoord was vooral in de eerste helft sterker dan FC Utrecht, dat vrijdag nog naar de rechter stapte omdat de finale van zaterdag naar zondag was verplaatst. Wel kwam Leroy Fer voor rust goed weg dat hij slechts een gele kaart kreeg voor een overtreding op Sander van de Streek. Trainer René Hake van de bezoekers zag dat zijn ploeg nauwelijks kansen kreeg en besloot in de rust de aanvallend ingestelde Mimoun Mahi voor Joris Overeem te brengen. Toen dat niet snel resultaat opleverde, bracht hij ook Adrian Dalmau en Bart Ramselaar.

Feyenoord wankelde na de wissels van FC Urecht. Maar doelman Justin Bijlow voorkwam de gelijkmaker van Gyrano Kerk en Dalmau miste twee grote kansen. Het duurde tot de voorlaatste minuut voordat invaller Bryan Linssen voor opluchting zorgde in De Kuip (2-0). Na die treffer werd buiten het stadion veel vuurwerk afgestoken en de supporters op de tribune zongen: 'Dickie bedankt'. Advocaat zelf sprintte na het laatste fluitsignaal de spelerstunnel in.

Meer uit Voetbal

Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

1 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

1 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

1 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

2 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

2 uur geleden
Go Ahead Eagles-aanvoerder Deijl op weg naar Feyenoord

NICE (ANP) - De transfer van Mats Deijl van Go Ahead Eagles naar Feyenoord is zo goed als rond. "Het gaat nog om de kleine lettertjes", zegt technisch manager Marc van Hintum van Go Ahead tegen ESPN.

2 uur geleden
Fortuna verkoopt verdediger Mendes na vijf maanden

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.

3 uur geleden