Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Advocaat laat emoties vrije loop bij afscheid Feyenoord

Trainer Advocaat laat emoties vrije loop bij afscheid Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat had zich nog zo voorgenomen zijn ogen droog te houden rond zijn laatste wedstrijd als trainer van Feyenoord. "Maar ik vreesde het al", zei hij na de gewonnen finale tegen FC Utrecht (2-0) om een ticket voor de tweede voorronde van de Conference League. "Ik kan de laatste jaren overal om huilen. Een mooi woord of een prachtig verhaal. De tranen komen vanzelf."

Advocaat liet zijn emoties eerst de vrije loop na de openingstreffer van Luis Sinisterra. Camera's zoemden op hem in en signaleerden tranen in beide ooghoeken. Na de bevrijdende treffer van Bryan Linssen was er geen houden meer aan. De 73-jarige Hagenaar huilde tranen met tuiten. Van geluk en opluchting. "Ik was er al bang voor. Ik kan daar niets aan doen."

"Dat is de passie van iemand die altijd wil winnen", zei Steven Berghuis, die dit seizoen ook wel eens botste met zijn ervaren coach. "Maar dat is logisch als je te vaak verliest", zei de aanvoerder, die Advocaat na het laatste fluitsignaal vergeefs probeerde te verleiden tot het lopen van een ereronde. "Maar Dick wilde niet."

Zoen

Advocaat gaf Berghuis een zoen op een wang en sprintte richting de spelerstunnel. Hevig geëmotioneerd. "Ik sta toch voor lul als ik in zo'n toestand een ereronde ga lopen", zei hij even later. "Ik ben ook geen type dat graag op de schouders gaat. Het is goed zo. Vijfde worden met Feyenoord is niet goed. Maar gelukkig gaan ze Europa in. Mijn spelers hebben gevochten als leeuwen. Daar ben ik trots op, ik kan ze nog raken."

Over zijn eigen toekomst wilde Advocaat niet praten. Als clubcoach keert hij niet meer terug, denkt hij nu. Maar een leven zonder voetbal zal hem ook moeilijk vallen, na ruim 40 jaar als trainer actief te zijn geweest. In 1984 was Advocaat al assistent van bondscoach Rinus Michels bij het Nederlands elftal. Driemaal had hij zelf de leiding over Oranje, tijdens het WK van 1994 zonder een boze Ruud Gullit en op het EK van 2004 met een veelbesproken wissel van Arjen Robben. En in 2017 keerde hij weer terug bij Oranje na het ontslag van Danny Blind.

Blij voor Feyenoord

Advocaat had de nationale ploegen van Verenigde Arabische Emiraten, België, Rusland, Zuid-Korea en Servië onder zijn hoede. Hij was tweemaal coach van PSV en AZ en coachte de afgelopen 41 jaar jaar ook bij Haarlem, SVV, Glasgow Rangers, Borussia Mönchengladbach, Zenit Sint-Petersburg, Sunderland, Fenerbahçe, Sparta, FC Utrecht.

Niemand zal verbaasd zijn als hij volgend seizoen weer ergens opduikt, als bondscoach of toch weer als clubtrainer. "Ik weet het niet", zei Advocaat. "Ik ben nu alleen maar blij dat Feyenoord volgend seizoen toch nog Europees voetbal speelt. Dit is een prachtige club met een unieke aanhang."

Meer uit Voetbal

Fortuna-directeur Schuyt na drie maanden weg om werk-privébalans

SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met goals en assists verder in play-offs

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.

2 uur geleden
PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

11 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

11 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

11 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

13 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

13 uur geleden