
Trainer Advocaat en Feyenoord willen seizoen samen afmaken
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en trainer Dick Advocaat hebben de intentie om het seizoen samen af te maken. Dat is de conclusie na een gesprek dat de ervaren trainer met technisch directeur Frank Arnesen heeft gevoerd.
Advocaat verscheen zondag na de nederlaag tegen ADO Den Haag (3-2) enigszins geëmotioneerd voor de camera. "Ik zag een elftal waar totaal geen geloof in zit. Er was geen voetbal, geen beleving en geen strijd. Het was geen elftal. Ik vraag me af: waar komt dat door? Komt dat door mij? Als dat zo is, dan is dat het makkelijkste", doelde hij op een voortijdig afscheid.
Feyenoord staat vijfde, met een achterstand van 5 punten op het als vierde geklasseerde Vitesse. De nummer 5 van de eindklassering van de Eredivisie strijdt na de reguliere competitie in de play-offs om een ticket voor de voorronden van de Conference League. De nummer 4 plaatst zich rechtstreeks voor voorronden van de nieuwe competitie van de UEFA.
Vrije dag
De spelers van Feyenoord genoten maandag van een vrije dag. Advocaat leidt dinsdag de training weer. De Haagse trainer zei na de nederlaag tegen ADO dat hij van zijn spelersgroep het vertrouwen wilde voelden dat ze met hem verder willen. Feyenoord speelt zondag in eigen stadion tegen landskampioen Ajax.
Feyenoord staat volgend seizoen onder leiding van Arne Slot, die eerder dit seizoen bij AZ werd ontslagen nadat was uitgelekt dat hij in onderhandeling was met de club uit Rotterdam.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
1 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
3 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
3 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden