Toyota voor derde keer op rij beste in 24 Uur van Le Mans
LE MANS (ANP) - Toyota heeft voor het derde jaar op rij de zege gegrepen in de 24 Uur van Le Mans. Het team met de coureurs Sébastien Buemi uit Zwitserland, Brendon Hartley uit Nieuw-Zeeland en de Japanner Kazuki Nakajima had vijf ronden voorsprong op de bolide van Rebellion Racing. De voorgaande twee edities wonnen Buemi en Nakajima samen met de Spaanse coureur Fernando Alonso.
De andere Toyota TS050 eindigde als derde. De wagen met de coureurs Mike Conway uit Groot-Brittannië, de Japanner Kamui Kobayashi en de Argentijn José María López ging halverwege de race aan de leiding, maar moest in de nacht een pitstop van een half uur maken. In de slotfase haalde de Toyota nog de tweede wagen van Rebellion in.
In de LMP2-klasse ging de zege naar United Autosports. Na een spannende slotfase pakte het team met de Britse coureurs Phil Hanson en Paul di Resta en Filipe Albuquerque uit Portugal de zege. De Brabander Job van Uitert reed in de andere wagen van United Autosports een tijd aan de leiding, maar zijn team viel terug door technische problemen en eindigde als zeventiende.
Moeizame race
Beitske Visser was met Richard Mille Racing Ream de beste Nederlandse. Ze eindigde met haar teamgenotes Sophia Flörsch uit Duitsland en Tatiana Calderón uit Colombia als negende. Het was voor Visser haar eerste deelname aan de 24 Uur van Le Mans.
Racing Team Nederland kende een moeizame race met veel problemen. Al vroeg kon het team van Frits van Eerd, Giedo van der Garde en Nyck de Vries een goede klassering vergeten na een technisch defect. In de nacht werd De Vries nog van de baan gereden door de Fin Toni Vilander met zijn Ferrari. Ook in de ochtend en middag had Racing Team Nederland nog problemen. De Nederlandse renstal eindigde als negentiende op 21 ronden van de winnaar.
Renger van der Zande finishte als zestiende met Dragon Speed. Ho-Pin Tung haalde de finish niet.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
36 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
8 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
12 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
13 uur geleden