Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota voor derde keer op rij beste in 24 Uur van Le Mans

Toyota voor derde keer op rij beste in 24 Uur van Le Mans

LE MANS (ANP) - Toyota heeft voor het derde jaar op rij de zege gegrepen in de 24 Uur van Le Mans. Het team met de coureurs Sébastien Buemi uit Zwitserland, Brendon Hartley uit Nieuw-Zeeland en de Japanner Kazuki Nakajima had vijf ronden voorsprong op de bolide van Rebellion Racing. De voorgaande twee edities wonnen Buemi en Nakajima samen met de Spaanse coureur Fernando Alonso.

De andere Toyota TS050 eindigde als derde. De wagen met de coureurs Mike Conway uit Groot-Brittannië, de Japanner Kamui Kobayashi en de Argentijn José María López ging halverwege de race aan de leiding, maar moest in de nacht een pitstop van een half uur maken. In de slotfase haalde de Toyota nog de tweede wagen van Rebellion in.

In de LMP2-klasse ging de zege naar United Autosports. Na een spannende slotfase pakte het team met de Britse coureurs Phil Hanson en Paul di Resta en Filipe Albuquerque uit Portugal de zege. De Brabander Job van Uitert reed in de andere wagen van United Autosports een tijd aan de leiding, maar zijn team viel terug door technische problemen en eindigde als zeventiende.

Moeizame race

Beitske Visser was met Richard Mille Racing Ream de beste Nederlandse. Ze eindigde met haar teamgenotes Sophia Flörsch uit Duitsland en Tatiana Calderón uit Colombia als negende. Het was voor Visser haar eerste deelname aan de 24 Uur van Le Mans.

Racing Team Nederland kende een moeizame race met veel problemen. Al vroeg kon het team van Frits van Eerd, Giedo van der Garde en Nyck de Vries een goede klassering vergeten na een technisch defect. In de nacht werd De Vries nog van de baan gereden door de Fin Toni Vilander met zijn Ferrari. Ook in de ochtend en middag had Racing Team Nederland nog problemen. De Nederlandse renstal eindigde als negentiende op 21 ronden van de winnaar.

Renger van der Zande finishte als zestiende met Dragon Speed. Ho-Pin Tung haalde de finish niet.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

21 minuten geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

1 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

1 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

2 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

2 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

11 uur geleden