Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota voor derde keer op rij beste in 24 Uur van Le Mans

Toyota voor derde keer op rij beste in 24 Uur van Le Mans

LE MANS (ANP) - Toyota heeft voor het derde jaar op rij de zege gegrepen in de 24 Uur van Le Mans. Het team met de coureurs Sébastien Buemi uit Zwitserland, Brendon Hartley uit Nieuw-Zeeland en de Japanner Kazuki Nakajima had vijf ronden voorsprong op de bolide van Rebellion Racing. De voorgaande twee edities wonnen Buemi en Nakajima samen met de Spaanse coureur Fernando Alonso.

De andere Toyota TS050 eindigde als derde. De wagen met de coureurs Mike Conway uit Groot-Brittannië, de Japanner Kamui Kobayashi en de Argentijn José María López ging halverwege de race aan de leiding, maar moest in de nacht een pitstop van een half uur maken. In de slotfase haalde de Toyota nog de tweede wagen van Rebellion in.

In de LMP2-klasse ging de zege naar United Autosports. Na een spannende slotfase pakte het team met de Britse coureurs Phil Hanson en Paul di Resta en Filipe Albuquerque uit Portugal de zege. De Brabander Job van Uitert reed in de andere wagen van United Autosports een tijd aan de leiding, maar zijn team viel terug door technische problemen en eindigde als zeventiende.

Moeizame race

Beitske Visser was met Richard Mille Racing Ream de beste Nederlandse. Ze eindigde met haar teamgenotes Sophia Flörsch uit Duitsland en Tatiana Calderón uit Colombia als negende. Het was voor Visser haar eerste deelname aan de 24 Uur van Le Mans.

Racing Team Nederland kende een moeizame race met veel problemen. Al vroeg kon het team van Frits van Eerd, Giedo van der Garde en Nyck de Vries een goede klassering vergeten na een technisch defect. In de nacht werd De Vries nog van de baan gereden door de Fin Toni Vilander met zijn Ferrari. Ook in de ochtend en middag had Racing Team Nederland nog problemen. De Nederlandse renstal eindigde als negentiende op 21 ronden van de winnaar.

Renger van der Zande finishte als zestiende met Dragon Speed. Ho-Pin Tung haalde de finish niet.

Meer uit Sport

Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

4 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

7 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

15 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

17 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

18 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

19 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

19 uur geleden