Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota opnieuw grootste autoverkoper ter wereld

Toyota opnieuw grootste autoverkoper ter wereld

TOKIO (ANP/DPA) - De Japanse autofabrikant Toyota heeft in 2022 zijn toppositie in de wereldwijde automarkt behouden. Ondanks een lichte daling van de verkopen vorig jaar wist Toyota zijn Duitse rivaal Volkswagen opnieuw op afstand te houden. In 2020 wist Toyota voor het eerst in vijf jaar de koppositie in de autowereld weer in handen te krijgen door Volkswagen van de troon te stoten.

Toyota, waartoe ook autofabrikant Daihatsu en de fabrikant van bedrijfsvoertuigen Hino Motors behoren, verkocht vorig jaar wereldwijd 10,5 miljoen voertuigen. Dat is 0,1 procent minder dan vorig jaar.

Ondanks de knelpunten in de aanvoer van halfgeleiders als gevolg van de coronapandemie, wist Toyota de productie vorig jaar op een hoog niveau te houden. In totaal produceerde Toyota vorig jaar 10,6 miljoen voertuigen. Dat is ruim 5 procent meer dan in het voorgaande jaar. Concurrent Volkswagen, die ook kampte met chiptekorten, zag de productie in 2022 dalen met 7 procent tot bijna 8,3 miljoen voertuigen.

Meer uit Financieel

China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

43 minuten geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

1 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

19 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

20 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

20 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

21 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

22 uur geleden