Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota opnieuw grootste autoverkoper ter wereld

Toyota opnieuw grootste autoverkoper ter wereld

TOKIO (ANP/DPA) - De Japanse autofabrikant Toyota heeft in 2022 zijn toppositie in de wereldwijde automarkt behouden. Ondanks een lichte daling van de verkopen vorig jaar wist Toyota zijn Duitse rivaal Volkswagen opnieuw op afstand te houden. In 2020 wist Toyota voor het eerst in vijf jaar de koppositie in de autowereld weer in handen te krijgen door Volkswagen van de troon te stoten.

Toyota, waartoe ook autofabrikant Daihatsu en de fabrikant van bedrijfsvoertuigen Hino Motors behoren, verkocht vorig jaar wereldwijd 10,5 miljoen voertuigen. Dat is 0,1 procent minder dan vorig jaar.

Ondanks de knelpunten in de aanvoer van halfgeleiders als gevolg van de coronapandemie, wist Toyota de productie vorig jaar op een hoog niveau te houden. In totaal produceerde Toyota vorig jaar 10,6 miljoen voertuigen. Dat is ruim 5 procent meer dan in het voorgaande jaar. Concurrent Volkswagen, die ook kampte met chiptekorten, zag de productie in 2022 dalen met 7 procent tot bijna 8,3 miljoen voertuigen.

Meer uit Financieel

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

PARIJS (ANP/RTR) - Bernard Arnault, topman van luxeconcern LVMH en rijkste man van Frankrijk, heeft fel uitgehaald naar een voorgesteld belastingplan in Frankrijk. In een interview met de Britse krant noemt hij het plan "een openlijke poging om de Franse economie te vernietigen".

1 uur geleden
Waakhond VS wil eisen voor fabrikanten nicotinezakjes versoepelen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en warentoezichthouder FDA gaat de eisen die worden gesteld aan fabrikanten van nicotinezakjes versoepelen. Dat meldt Reuters op basis van vergadernotulen van de waakhond die het persbureau heeft ingezien. Het gaat om een pilot.

2 uur geleden
Brussels Airport schrapt zondag 44 vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt zondag 44 vertrekkende vluchten na een cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen. Om lange wachtrijen en lastminute-annuleringen te voorkomen, verwachtte de luchthaven eerder nog de helft van alle 257 vertrekkende vluchten te moeten schrappen.

6 uur geleden
Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

18 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

20 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

22 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

1 dag geleden