Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota en chipbedrijven stijgen op lagere Japanse beurs

Toyota en chipbedrijven stijgen op lagere Japanse beurs

TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, ging de aandelenbeurs vrijdag licht lager het weekeinde in. Stevige koerswinsten in de chipsector en van automaker Toyota hielden het verlies beperkt. De beurshandel verliep verder zeer rustig aangezien veel belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio gesloten bleven vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de min op 29.520,07 punten. Toyota dikte ruim 3 procent aan. De Japanse autofabrikant boekte afgelopen kwartaal fors meer winst en verhoogde zijn verwachtingen. Ook denkt het bedrijf op korte termijn geen last te hebben van de chiptekorten in de autosector. Wereldwijd kampen automakers met chiptekorten, waardoor ze minder voertuigen kunnen produceren en verkopen. Dit komt vooral omdat de coronacrisis de verkoop van apparaten voor thuisgebruik heeft aangejaagd.

De Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest stegen meer dan 3 procent in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse en Europese branchegenoten. Persbureau Bloomberg meldde dat de Amerikaanse overheid agressieve stappen wil nemen om het chiptekort in de autosector aan te pakken. Ook de Europese Unie overweegt naar verluidt een eigen chipfabriek te bouwen om de afhankelijkheid van leveringen uit Azië en de Verenigde Staten te verkleinen.

In Shanghai, Hongkong en Zuid-Korea waren de financiële markten de hele dag dicht. De Chinese beurzen gaan donderdag 18 februari pas open. Het Chinees Nieuwjaar is één van de belangrijkste traditionele feesten in China. Veel bedrijven en fabrieken zijn dicht en voor de meeste Chinezen is het de enige tijd in het jaar waarop ze hun familie kunnen bezoeken. Dat leidt doorgaans tot massale reisbewegingen in het land. Als gevolg van het coronavirus zal er dit jaar naar verwachting minder worden gereisd dan in voorgaande jaren.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

2 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

2 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

12 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

13 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden