Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toussaint zwemt Nederlands record op 200 meter rugslag

Toussaint zwemt Nederlands record op 200 meter rugslag

BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint heeft bij wereldbekerwedstrijden in Boedapest een Nederlands record gezwommen op de 200 meter rugslag (kortebaan). Toussaint kwam tot een tijd van 2.02,09 en pakte daarmee het record af van Sharon van Rouwendaal, die tien jaar geleden in Atlanta tot 2.02,47 kwam.

"Een Nederlands record op de 200 rugslag. Wie had dat ooit gedacht?", zei de 27-jarige Toussaint, die het liefst uitkomt op de 50 en 100 meter rugslag. Het persoonlijk record van Toussaint op de 200 meter rugslag stond op 2.02,60. Ze zwom die tijd vorig jaar tijdens de International Swimming League, ook in Boedapest.

Arno Kamminga won met overmacht de 200 meter schoolslag bij de mannen, in 2.02,07. Kamminga bleef de Duitser Fabian Schwingenschlögl (2.05,84) ruim voor. "Eerlijk gezegd wilde ik sportieve revanche na mijn tweede plaats van vrijdag op de 50 meter schoolslag", zei Kamminga. "En dat is gelukt met deze winst in een zware en pijnlijke race. Ik ben tevreden het geeft me vertrouwen voor de volgende wedstrijden."

Maaike de Waard zwom een persoonlijk record (57,12) op de 100 meter vlinderslag en pakte brons.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

3 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

4 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

5 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

6 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

17 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

18 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

18 uur geleden