Toussaint zwemt Nederlands record op 200 meter rugslag
BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint heeft bij wereldbekerwedstrijden in Boedapest een Nederlands record gezwommen op de 200 meter rugslag (kortebaan). Toussaint kwam tot een tijd van 2.02,09 en pakte daarmee het record af van Sharon van Rouwendaal, die tien jaar geleden in Atlanta tot 2.02,47 kwam.
"Een Nederlands record op de 200 rugslag. Wie had dat ooit gedacht?", zei de 27-jarige Toussaint, die het liefst uitkomt op de 50 en 100 meter rugslag. Het persoonlijk record van Toussaint op de 200 meter rugslag stond op 2.02,60. Ze zwom die tijd vorig jaar tijdens de International Swimming League, ook in Boedapest.
Arno Kamminga won met overmacht de 200 meter schoolslag bij de mannen, in 2.02,07. Kamminga bleef de Duitser Fabian Schwingenschlögl (2.05,84) ruim voor. "Eerlijk gezegd wilde ik sportieve revanche na mijn tweede plaats van vrijdag op de 50 meter schoolslag", zei Kamminga. "En dat is gelukt met deze winst in een zware en pijnlijke race. Ik ben tevreden het geeft me vertrouwen voor de volgende wedstrijden."
Maaike de Waard zwom een persoonlijk record (57,12) op de 100 meter vlinderslag en pakte brons.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
9 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
15 uur geleden