Tourpeloton zonder Bernal op weg naar hoogste punt
GRENOBLE (ANP) - Zonder de Tourwinnaar van vorig jaar is het peloton woensdag om half 1 vertrokken vanuit Grenoble voor een zware Alpenetappe. De Colombiaan Egan Bernal verloor zondag al het zicht op een goede klassering en besloot het voor gezien te houden. De Zwitser Stefan Küng verscheen ook niet meer aan de start. Daarom zijn nog 153 renners in koers in wat wellicht de meest heroïsche rit van deze Tour kan worden. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma is de leider in het algemeen klassement.
Er liggen onderweg twee cols van de buitencategorie, waarin de zwaarste beklimmingen zijn ondergebracht. Eerst is er de Col de la Madeleine waarvan de top op 62 kilometer van de finish ligt. De eindstreep wordt bereikt na nog eens een klim van 21 kilometer. De laatste 7 kilometer van de Col de la Loze zijn buitengewoon lastig en voeren naar 2304 meter hoogte. Hoger komen de renners dit jaar niet.
De vraag is wie de aanval durft in te zetten op Roglic. Vooralsnog lijkt zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar de enige serieuze uitdager. De finish wordt verwacht rond kwart over 5.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
9 minuten geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
5 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
8 uur geleden