Tourpeloton zonder Bernal op weg naar hoogste punt
GRENOBLE (ANP) - Zonder de Tourwinnaar van vorig jaar is het peloton woensdag om half 1 vertrokken vanuit Grenoble voor een zware Alpenetappe. De Colombiaan Egan Bernal verloor zondag al het zicht op een goede klassering en besloot het voor gezien te houden. De Zwitser Stefan Küng verscheen ook niet meer aan de start. Daarom zijn nog 153 renners in koers in wat wellicht de meest heroïsche rit van deze Tour kan worden. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma is de leider in het algemeen klassement.
Er liggen onderweg twee cols van de buitencategorie, waarin de zwaarste beklimmingen zijn ondergebracht. Eerst is er de Col de la Madeleine waarvan de top op 62 kilometer van de finish ligt. De eindstreep wordt bereikt na nog eens een klim van 21 kilometer. De laatste 7 kilometer van de Col de la Loze zijn buitengewoon lastig en voeren naar 2304 meter hoogte. Hoger komen de renners dit jaar niet.
De vraag is wie de aanval durft in te zetten op Roglic. Vooralsnog lijkt zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar de enige serieuze uitdager. De finish wordt verwacht rond kwart over 5.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
20 minuten geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
50 minuten geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
18 uur geleden