Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg voor laatste bergrit

Tourpeloton op weg voor laatste bergrit

LOURDES (ANP) - Om 13.30 uur heeft het peloton in de Ronde van Frankrijk zich in gang gezet voor de laatste bergrit. Daarin moeten onder meer twee cols van de buitencategorie worden beklommen: de Col d'Aubisque en de Hautacam. Op die laatste klim, waar de finishstreep is getrokken, wordt de eerste renner rond 17.35 uur verwacht.

Vanuit Lourdes zijn de renners na ruim een uur bij de voet van de Aubisque, waar na 16 kilometer de top wordt bereikt op ruim 1700 meter hoogte. Vanaf de Col de Spandelles, een nieuwe berg in de Tour, volgt een afdaling naar de slotklim. Op skilocatie Hautacam werd al vijf keer eerder gefinisht.

De Spanjaard Imanol Erviti, de Italiaan Damiano Caruso en de Brit Chris Froome ontbreken vanwege een coronabesmetting. Hierdoor zijn er nog 140 renners in koers.

Er worden opnieuw aanvallen van Tadej Pogacar verwacht. De Sloveen moet 2.18 minuten goedmaken op de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard. Zaterdag is er nog een individuele tijdrit over ruim 40 kilometer. De Tour eindigt zondag in Parijs.

Wout van Aert heeft de strijd om de groene trui van het puntenklassement al in zijn voordeel beslist. De Belg moet alleen nog finishen in Parijs. De strijd om de bergtrui is nog wel spannend. De Duitser Simon Geschke leidt.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

5 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

15 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden