Tourpeloton op weg voor laatste bergrit
LOURDES (ANP) - Om 13.30 uur heeft het peloton in de Ronde van Frankrijk zich in gang gezet voor de laatste bergrit. Daarin moeten onder meer twee cols van de buitencategorie worden beklommen: de Col d'Aubisque en de Hautacam. Op die laatste klim, waar de finishstreep is getrokken, wordt de eerste renner rond 17.35 uur verwacht.
Vanuit Lourdes zijn de renners na ruim een uur bij de voet van de Aubisque, waar na 16 kilometer de top wordt bereikt op ruim 1700 meter hoogte. Vanaf de Col de Spandelles, een nieuwe berg in de Tour, volgt een afdaling naar de slotklim. Op skilocatie Hautacam werd al vijf keer eerder gefinisht.
De Spanjaard Imanol Erviti, de Italiaan Damiano Caruso en de Brit Chris Froome ontbreken vanwege een coronabesmetting. Hierdoor zijn er nog 140 renners in koers.
Er worden opnieuw aanvallen van Tadej Pogacar verwacht. De Sloveen moet 2.18 minuten goedmaken op de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard. Zaterdag is er nog een individuele tijdrit over ruim 40 kilometer. De Tour eindigt zondag in Parijs.
Wout van Aert heeft de strijd om de groene trui van het puntenklassement al in zijn voordeel beslist. De Belg moet alleen nog finishen in Parijs. De strijd om de bergtrui is nog wel spannend. De Duitser Simon Geschke leidt.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
35 minuten geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
3 uur geleden