Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourpeloton op weg voor laatste bergrit

Tourpeloton op weg voor laatste bergrit

LOURDES (ANP) - Om 13.30 uur heeft het peloton in de Ronde van Frankrijk zich in gang gezet voor de laatste bergrit. Daarin moeten onder meer twee cols van de buitencategorie worden beklommen: de Col d'Aubisque en de Hautacam. Op die laatste klim, waar de finishstreep is getrokken, wordt de eerste renner rond 17.35 uur verwacht.

Vanuit Lourdes zijn de renners na ruim een uur bij de voet van de Aubisque, waar na 16 kilometer de top wordt bereikt op ruim 1700 meter hoogte. Vanaf de Col de Spandelles, een nieuwe berg in de Tour, volgt een afdaling naar de slotklim. Op skilocatie Hautacam werd al vijf keer eerder gefinisht.

De Spanjaard Imanol Erviti, de Italiaan Damiano Caruso en de Brit Chris Froome ontbreken vanwege een coronabesmetting. Hierdoor zijn er nog 140 renners in koers.

Er worden opnieuw aanvallen van Tadej Pogacar verwacht. De Sloveen moet 2.18 minuten goedmaken op de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard. Zaterdag is er nog een individuele tijdrit over ruim 40 kilometer. De Tour eindigt zondag in Parijs.

Wout van Aert heeft de strijd om de groene trui van het puntenklassement al in zijn voordeel beslist. De Belg moet alleen nog finishen in Parijs. De strijd om de bergtrui is nog wel spannend. De Duitser Simon Geschke leidt.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

7 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

7 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

10 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

11 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

13 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden