Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourbaas Prudhomme: slotklim wordt smullen

Tourbaas Prudhomme: slotklim wordt smullen

GRENOBLE (ANP) - Het peloton wacht woensdag de koninginnenrit in de Tour de France, van Grenoble naar Méribel, met onderweg de Col de la Madeleine en aan het einde de nieuwe Col de la Loze. "Deze col is het prototype van de col van de 21e eeuw", aldus Tourbaas Christian Prudhomme. "C’est un choc, een opeenvolging van steile stukken waarvan de echte klimmers zullen smullen."

De etappe van woensdag is misschien wel de lastigste in deze Tour de France. Na 88,5 glooiende kilometers wacht met de Col de la Madeleine de eerste hindernis van de dag, een col van buitencategorie, 17,1 km aan 8,4 procent en vervolgens gaat het naar de Col de la Loze, het dak van deze Tour de France, op 2304 meter hoogte.

De Col de la Madeleine is bekend in het peloton, al gaat het wel deels over een 'nieuwe route' en zijn enkel de laatste 4 kilometer gelijk aan die van andere jaren. Daarna wacht een afdaling van 24,5 km naar Nôtre-Dame-de-Brianchon.

Nieuwe col

Tot slot volgt de Col de la Loze, een 'nieuwe' col. Normaal stopt de beklimming aan de Altiport in Méribel, maar nu gaat het peloton nog 7 kilometer verder, over een smal pad, nieuw geasfalteerd sinds de zomer van 2019 en autovrij de rest van het jaar. Ook in deze Tour mogen er slechts een paar ploegauto's omhoog. Het pad werd vroeger gebruikt door de skiwagens om de pistes te onderhouden, maar is nu geasfalteerd, speciaal voor fietsers.

"C'est un choc", dramatiseerde de Tourbaas tijdens de parcoursvoorstelling in oktober 2019. "Toen ik hem ter plaatse ging bekijken, was ik echt onder de indruk. De renners zullen versteld staan."

Zwaar afzien

Bovendien zijn de laatste 5, 6 kilometer van dien aard dat een klimmer nooit echt in z’n ritme kan komen. "Soms gaat het gedurende een paar honderden meters tot 20 procent, dan volgt een strook met 4 à 5 procent en dan schiet het weer de hoogte in", aldus parcoursbouwer Thierry Gouvenou. "Je komt eigenlijk nooit in je ritme. Het wordt echt zwaar afzien voor de renners."

Dat weet ook Tom Dumoulin. "Bij de verkenning vond ik het wel gaaf", stelde hij dinsdag nog, "Maar in koers, na 20 kilometer klimmen, zal die kick wel uitblijven. Dan gaat het erom wie de beste is."

Meer uit Sport

Carapaz is de strijdlustigste renner van de Tour de France

PARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.

1 uur geleden
Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

3 uur geleden
Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

17 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

17 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

18 uur geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

19 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

19 uur geleden