Tourbaas Prudhomme: geen renner positief, dat is belangrijkste
SAINT-MARTIN-DE-RÉ (ANP) - Koersdirecteur Christian Prudhomme zal de Tour de France een week thuis voor de tv moeten volgen nu hij besmet blijkt met het coronavirus. "Het belangrijkste voor mij is dat er geen enkele renner positief is getest", zei de Fransman dinsdag in een telefonische toelichting tijdens de live-uitzending van de tiende etappe.
"Ik ben eerder getest op 6 augustus, op 20 en op 27 augustus, het ging steeds om een PCR- en een bloedtest. Telkens waren de resultaten negatief. Maar de test van maandag - een PCR-test - was positief. Dat is wat ik vanochtend te horen kreeg." Prudhomme moet zeven dagen in thuisquarantaine en keert in principe na de tweede rustdag terug in de Tour.
"Ik was geen onderdeel van de 'bubbel' waartoe renners, stafleden en andere nauw betrokkenen behoren", vertelde Prudhomme. "Dat is een keuze omdat ik met meer mensen dan alleen renners contact heb in de Tour: met officials, met partners, met journalisten. Daarom behoor ik niet tot die bubbel en Thierry Gouvenou, onze competitieleider wel."
"Ik wilde wel alle tests ondergaan, net als elke renner", vervolgde Prudhomme. "En nu sta ik aan de kant. Net als duizenden Franse werknemers die gedwongen hun werk niet kunnen doen omdat ze in dezelfde situatie zitten als ik. Maar ik wil dit wel in perspectief plaatsen. Er zijn in Frankrijk 30.000 mensen overleden aan Covid-19. Ik ben positief getest, maar voel me goed. En er zijn geen renners positief, het belangrijkste voor mij."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
7 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden