Tourbaas Prudhomme: geen renner positief, dat is belangrijkste
SAINT-MARTIN-DE-RÉ (ANP) - Koersdirecteur Christian Prudhomme zal de Tour de France een week thuis voor de tv moeten volgen nu hij besmet blijkt met het coronavirus. "Het belangrijkste voor mij is dat er geen enkele renner positief is getest", zei de Fransman dinsdag in een telefonische toelichting tijdens de live-uitzending van de tiende etappe.
"Ik ben eerder getest op 6 augustus, op 20 en op 27 augustus, het ging steeds om een PCR- en een bloedtest. Telkens waren de resultaten negatief. Maar de test van maandag - een PCR-test - was positief. Dat is wat ik vanochtend te horen kreeg." Prudhomme moet zeven dagen in thuisquarantaine en keert in principe na de tweede rustdag terug in de Tour.
"Ik was geen onderdeel van de 'bubbel' waartoe renners, stafleden en andere nauw betrokkenen behoren", vertelde Prudhomme. "Dat is een keuze omdat ik met meer mensen dan alleen renners contact heb in de Tour: met officials, met partners, met journalisten. Daarom behoor ik niet tot die bubbel en Thierry Gouvenou, onze competitieleider wel."
"Ik wilde wel alle tests ondergaan, net als elke renner", vervolgde Prudhomme. "En nu sta ik aan de kant. Net als duizenden Franse werknemers die gedwongen hun werk niet kunnen doen omdat ze in dezelfde situatie zitten als ik. Maar ik wil dit wel in perspectief plaatsen. Er zijn in Frankrijk 30.000 mensen overleden aan Covid-19. Ik ben positief getest, maar voel me goed. En er zijn geen renners positief, het belangrijkste voor mij."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden