Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tourbaas Prudhomme: geen renner positief, dat is belangrijkste

Tourbaas Prudhomme: geen renner positief, dat is belangrijkste

SAINT-MARTIN-DE-RÉ (ANP) - Koersdirecteur Christian Prudhomme zal de Tour de France een week thuis voor de tv moeten volgen nu hij besmet blijkt met het coronavirus. "Het belangrijkste voor mij is dat er geen enkele renner positief is getest", zei de Fransman dinsdag in een telefonische toelichting tijdens de live-uitzending van de tiende etappe.

"Ik ben eerder getest op 6 augustus, op 20 en op 27 augustus, het ging steeds om een PCR- en een bloedtest. Telkens waren de resultaten negatief. Maar de test van maandag - een PCR-test - was positief. Dat is wat ik vanochtend te horen kreeg." Prudhomme moet zeven dagen in thuisquarantaine en keert in principe na de tweede rustdag terug in de Tour.

"Ik was geen onderdeel van de 'bubbel' waartoe renners, stafleden en andere nauw betrokkenen behoren", vertelde Prudhomme. "Dat is een keuze omdat ik met meer mensen dan alleen renners contact heb in de Tour: met officials, met partners, met journalisten. Daarom behoor ik niet tot die bubbel en Thierry Gouvenou, onze competitieleider wel."

"Ik wilde wel alle tests ondergaan, net als elke renner", vervolgde Prudhomme. "En nu sta ik aan de kant. Net als duizenden Franse werknemers die gedwongen hun werk niet kunnen doen omdat ze in dezelfde situatie zitten als ik. Maar ik wil dit wel in perspectief plaatsen. Er zijn in Frankrijk 30.000 mensen overleden aan Covid-19. Ik ben positief getest, maar voel me goed. En er zijn geen renners positief, het belangrijkste voor mij."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

6 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

7 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

7 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

8 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

9 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

14 uur geleden