
‘Tour de Force past bij Middelburgse fietsdoelen’
MIDDELBURG - ‘Tour de Force’ kan Middelburg volgens GroenLinks Middelburg een aantrekkelijkere fietsstad maken. Dit landelijke samenwerkingsverband maakt zich hard voor meer prioriteit en geld voor fietsbeleid.
Bij Tour de Force zijn onder meer het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, de ANWB en Fietsersbond aangesloten. Eén van de doelstellingen is in 2027 twintig procent meer fietskilometers realiseren ten opzichte van 2017. Speerpunten hiervoor zijn onder meer extra ruimte voor de fiets in steden, verbetering van regionale fietsroutes, minder fietsslachtoffers, minder fietsendiefstal en promotie van fietsen.
Fietsstad
In schriftelijke vragen wil GroenLinks Middelburg onder meer weten of het college van burgemeester en wethouders de fiets het meest aantrekkelijke vervoersmiddel voor afstanden tot vijftien kilometer wil maken. Zo ja, dan vraagt GL-fractievoorzitter Marianne Golsteijn hoe b&w dit willen bereiken. ‘Middelburg kan goed gebruik maken van de kennis en middelen die Tour de Force verzameld hebben’, aldus Golsteijn. ‘Middelburg wil een fietsstad zijn. De doelstellingen van Tour de Force passen hierbij. De gemeenteraad heeft al aangegeven dat de fiets prioriteit verdient in Middelburg en het college verzocht om hiervoor beleid te maken.’
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond ingezet voor een noodsituatie bij een huisartsenpost in Middelburg. De patiënt is per ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenMIDDELBURG - Zondag (4 mei) om 21.00 uur presenteert Theater Na de Dam ruim 140 voorstellingen over de Tweede Wereldoorlog in heel Nederland. Een belangrijk onderdeel van deze landelijke traditie zijn de jongerenprojecten. In Zeeland werkt Jeugdtheaterschool Zeeland voor de negende keer mee en brengt dit jaar de voorstelling 'Flink zijn' bij het oude stadhuis op de Markt in Middelburg.
18 uur geledenScholieren in het voortgezet onderwijs (vmbo, havo, vwo, vso of vavo) hebben vanaf het kwartaal na hun 18e verjaardag recht op geld van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO); de tegemoetkoming scholieren. 'Veel scholieren en hun ouders zijn hier niet van op de hoogte', meldt DUO woensdag in een persbericht.
23 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 4 mei verandert historisch Middelburg weer in een bruisend podium voor kunst en creativiteit tijdens de maandelijkse Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Van 13.00 tot 17.00 uur openen tientallen kunstenaars, galerieën en creatieve werkplaatsen hun deuren voor het publiek - gratis toegankelijk én altijd verrassend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Oud-Katholiek Zeeland vormt een kleine, levendige Oud-Katholieke gemeenschap, die bij elkaar komt in de Sint Augustinuskerk in Middelburg. De leden en gastleden komen vanuit de hele provincie en zelfs daarbuiten.
1 dag geledenDOMBURG - In het wandelpark Land van Vliedduin in Domburg wordt op 28 mei de nieuwe beeldengroep onthuld van de bekende Schotse kunstenaar Charles Avery. Zijn werk 'Henge #2' is geïnspireerd op ronde en ovale bouwwerken uit de steentijd, zoals die in Stonehenge in Engeland.
1 dag geledenMIDDELBURG/VLISSINGEN - Vanaf donderdag (1 mei) rijdt de ZBBUZZ van de bibliotheek volgens een nieuw schema, met langere stops per dorp. Vanaf juni zijn er extra stops bij Orionis in Vlissingen en bij de Voedselbank Walcheren in Middelburg. De ZBBUZZ is een rijdend informatiepunt en bedoeld voor mensen die moeite hebben met het vinden van overheidsinformatie. 'Je kunt er ook terecht voor taalhulp en ondersteuning voor je laptop, smartphone of tablet', legt de bibliotheek uit in een persbericht. 'De hulp is gratis en iedereen is welkom.'
1 dag geleden