Toulouse wint stilgelegd duel mede dankzij Nederlanders
TOULOUSE (ANP) - Stijn Spierings, Zakaria Aboukhlal en Branco van den Boomen hebben Toulouse aan een overwinning op Montpellier geholpen in de Franse Ligue 1. Oud-AZ'ers Spierings en Aboukhlal waren trefzeker, Van den Boomen zorgde voor twee assists bij de 4-2-zege. De wedstrijd werd een kwartier stilgelegd doordat er traangas tegen supporters werd ingezet.
Toulouse kwam nog wel op een vroege achterstand, maar Spierings bracht de thuisploeg al snel op gelijke hoogte. Aboukhlal zorgde op aangeven van Van den Boomen voor de voorsprong, waarna de oud-speler van onder meer De Graafschap ook de aangever was bij de 3-1 van Fares Chaibi. Aboukhlal verzorgde het voorbereidende werk bij de vierde treffer van Toulouse vroeg in de tweede helft.
Hierna werd de wedstrijd stilgelegd. Na de hervatting, rond de 60e minuut, scoorde Montpellier nog.
Ook Thijs Dallinga stond in de basis bij Toulouse, maar de spits kwam niet tot een doelpunt of assist. De club uit Zuid-Frankrijk staat na negen wedstrijden in de middenmoot van de Ligue 1.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden