Tottenham Hotspur lijdt meer dan 70 miljoen euro verlies
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft het afgelopen boekjaar een verlies geleden van 63,9 miljoen pond, omgerekend 71,7 miljoen euro. Het voetballen in lege stadions, vanwege het coronavirus, is de belangrijkste oorzaak van het negatieve resultaat.
De omzet van de Londense voetbalclub bedroeg eind juni 402,4 miljoen pond, tegen 460,7 miljoen pond het voorgaande jaar. De inkomsten uit televisie en media daalden van 149,9 miljoen pond vorig jaar tot 95,2 miljoen pond dit jaar. De nettoschuld van Tottenham steeg van 534,3 miljoen pond naar 604,6 miljoen pond.
"We bevinden ons momenteel in een van de meest uitdagende tijden ooit", aldus voorzitter Daniel Levy. "De impact van de pandemie op onze inkomsten is aanzienlijk en had niet op een slechter moment kunnen komen, aangezien we zojuist een stadion van 1,2 miljard pond hebben gebouwd dat wordt gefinancierd met middelen van de club en langlopende schulden."
Levy zei ook dat het verlies volgend jaar op kan lopen tot 150 miljoen pond, als de stadions dit gehele seizoen leeg blijven. Tottenham Hotspur is koploper in de Premier League met 20 punten uit negen wedstrijden.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
10 uur geleden