Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies wil CO2-uitstoot sneller terugbrengen

TotalEnergies wil CO2-uitstoot sneller terugbrengen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies streeft ernaar de uitstoot van CO2 door zijn klanten tegen 2030 sneller te hebben teruggebracht dan eerder gepland. Dat aankondiging komt op het moment dat Brussel ambitieuze regels aanneemt om de opwarming van de aarde tegen te gaan, aldus TotalEnergies-topman Patrick Pouyanné.

De Europese Commissie zal op 14 juli verdere maatregelen voorstellen voor de Green Deal-strategie. Het plan uit de koker van Eurocommissaris Frans Timmermans roept op tot een vermindering van de uitstoot van broeikasgassen met 55 procent tegen 2030 in vergelijking met de niveaus van 1990. De vorige doelstelling was een vermindering met ten minste 40 procent.

TotalEnergies heeft zijn investeringen in schone energie opgevoerd als onderdeel van een plan om halverwege deze eeuw klimaatneutraal te zijn. Het bedrijf wil tegen 2030 tot de vijf grootste ontwikkelaars van hernieuwbare energie ter wereld behoren. TotalEnergies, voorheen Total, heeft niet voor niets het woord 'Energies' aan zijn naam toegevoegd. Daarmee willen de Fransen aangeven dat olie en gas een steeds kleinere rol spelen in de activiteiten.

Meer uit Financieel

NS: treinen zijn wat viezer dan normaal door staking schoonmakers

UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.

42 minuten geleden
Groep komt met alternatief voor opvolger identificatiedienst iDIN

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.

47 minuten geleden
Ahold Delhaize: geen aanwijzingen voor gestolen persoonsgegevens

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.

55 minuten geleden
Groep wetenschappers eist onafhankelijk toezicht op AI

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.

1 uur geleden
Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

2 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize akkoord met nieuwe topman Garnier

ZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.

3 uur geleden
Albert Heijn gaat supermarkten dinsdag extra bevoorraden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.

3 uur geleden