TotalEnergies verkoopt meer lng door onzekerheid Russisch gas
PARIJS (ANP/DPA) - Het Franse olie- en gasbedrijf TotalEnergies heeft veel geld verdiend door de sterk gestegen prijzen van olie en gas. Die gingen het afgelopen kwartaal verder omhoog door de Russische inval in Oekraïne. Hoewel TotalEnergies iets minder fossiele brandstoffen produceerde, verkocht het wel een derde meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Daar is meer vraag naar nu met name Europese landen af willen van Russisch gas.
Onder meer de handel in brandstoffen leverde TotalEnergies verder veel geld op. Het Franse bedrijf voorziet de komende maanden nog altijd hoge olie- en gasprijzen door aanhoudende onzekerheid en pogingen van landen om hun gasreserves te vullen in de zomerperiode.
De omzet van TotalEnergies kwam uit op 9 miljard dollar, omgerekend 8,5 miljard euro. Dat is drie keer zo veel als een jaar eerder. Daar houdt het bedrijf een nettowinst van 4,9 miljard dollar van over. Om zijn aandeelhouders te belonen gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen, de helft meer dan het eerder van plan was. Ook gaat het dividend met 5 procent omhoog.
TotalEnergies kondigde onlangs ook aan uit een gasproject in Rusland te stappen. Daarop schrijft het concern 3,9 miljard euro af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
7 uur geleden