TotalEnergies verkoopt meer lng door onzekerheid Russisch gas
PARIJS (ANP/DPA) - Het Franse olie- en gasbedrijf TotalEnergies heeft veel geld verdiend door de sterk gestegen prijzen van olie en gas. Die gingen het afgelopen kwartaal verder omhoog door de Russische inval in Oekraïne. Hoewel TotalEnergies iets minder fossiele brandstoffen produceerde, verkocht het wel een derde meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Daar is meer vraag naar nu met name Europese landen af willen van Russisch gas.
Onder meer de handel in brandstoffen leverde TotalEnergies verder veel geld op. Het Franse bedrijf voorziet de komende maanden nog altijd hoge olie- en gasprijzen door aanhoudende onzekerheid en pogingen van landen om hun gasreserves te vullen in de zomerperiode.
De omzet van TotalEnergies kwam uit op 9 miljard dollar, omgerekend 8,5 miljard euro. Dat is drie keer zo veel als een jaar eerder. Daar houdt het bedrijf een nettowinst van 4,9 miljard dollar van over. Om zijn aandeelhouders te belonen gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen, de helft meer dan het eerder van plan was. Ook gaat het dividend met 5 procent omhoog.
TotalEnergies kondigde onlangs ook aan uit een gasproject in Rusland te stappen. Daarop schrijft het concern 3,9 miljard euro af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
1 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
4 uur geleden