
TotalEnergies aan de slag met groot olieproject bij kust Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat aan de slag met de ontwikkeling van een groot olieproject voor de kust van Suriname. Topman Patrick Pouyanné van TotalEnergies had woensdag in Paramaribo hiervoor een ontmoeting met de Surinaamse president Chan Santokhi en de directeur van het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie.
TotalEnergies zet de stap na succesvolle proefboringen voor de kust van het Zuid-Amerikaanse land. Bij die boringen werden oliereserves aangetroffen van bijna 700 miljoen vaten (van 159 liter) in twee olievelden. Die offshorevelden in het zogeheten Block 58 liggen op een diepte tussen de 100 en 1000 meter.
Het Franse concern werkt bij het project samen met het Amerikaanse oliebedrijf Apache Corporation. Ze hebben ieder een belang van 50 procent in Block 58. Met het project is een investering gemoeid van 9 miljard dollar, aldus TotalEnergies.
Productie in 2028
Het definitieve investeringsbesluit staat voor eind volgend jaar gepland en de daadwerkelijke productie zou dan in 2028 moeten beginnen. TotalEnergies zet dan een productieschip op 150 kilometer van de Surinaamse kust in om de olie naar boven te halen. De productiecapaciteit van dat schip bedraagt circa 200.000 vaten per dag.
Pouyanné stelt dat hiermee een belangrijke stap wordt gezet bij de ontwikkeling van de Surinaamse olie-industrie en dat TotalEnergies zijn kennis over oliewinning in diep water zal inzetten.
Santokhi
President Santokhi zei dat Suriname door een uitdagende economische periode gaat en dat dit project positieve ontwikkelingen voor het land en de bevolking zal brengen. Hij verklaarde dat de toekomstige inkomsten uit de olie- en gaswinning op zee op verstandige wijze gespendeerd zullen worden.
Voor de kust van buurland Guyana wordt al olie gewonnen door grote oliebedrijven. Het Amerikaanse ExxonMobil kondigde onlangs een nieuwe miljardeninvestering aan voor offshore oliewinning in Guyana.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
8 uur geleden