Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies aan de slag met groot olieproject bij kust Suriname

TotalEnergies aan de slag met groot olieproject bij kust Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat aan de slag met de ontwikkeling van een groot olieproject voor de kust van Suriname. Topman Patrick Pouyanné van TotalEnergies had woensdag in Paramaribo hiervoor een ontmoeting met de Surinaamse president Chan Santokhi en de directeur van het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie.

TotalEnergies zet de stap na succesvolle proefboringen voor de kust van het Zuid-Amerikaanse land. Bij die boringen werden oliereserves aangetroffen van bijna 700 miljoen vaten (van 159 liter) in twee olievelden. Die offshorevelden in het zogeheten Block 58 liggen op een diepte tussen de 100 en 1000 meter.

Het Franse concern werkt bij het project samen met het Amerikaanse oliebedrijf Apache Corporation. Ze hebben ieder een belang van 50 procent in Block 58. Met het project is een investering gemoeid van 9 miljard dollar, aldus TotalEnergies.

Productie in 2028

Het definitieve investeringsbesluit staat voor eind volgend jaar gepland en de daadwerkelijke productie zou dan in 2028 moeten beginnen. TotalEnergies zet dan een productieschip op 150 kilometer van de Surinaamse kust in om de olie naar boven te halen. De productiecapaciteit van dat schip bedraagt circa 200.000 vaten per dag.

Pouyanné stelt dat hiermee een belangrijke stap wordt gezet bij de ontwikkeling van de Surinaamse olie-industrie en dat TotalEnergies zijn kennis over oliewinning in diep water zal inzetten.

Santokhi

President Santokhi zei dat Suriname door een uitdagende economische periode gaat en dat dit project positieve ontwikkelingen voor het land en de bevolking zal brengen. Hij verklaarde dat de toekomstige inkomsten uit de olie- en gaswinning op zee op verstandige wijze gespendeerd zullen worden.

Voor de kust van buurland Guyana wordt al olie gewonnen door grote oliebedrijven. Het Amerikaanse ExxonMobil kondigde onlangs een nieuwe miljardeninvestering aan voor offshore oliewinning in Guyana.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

1 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

3 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden