Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies aan de slag met groot olieproject bij kust Suriname

TotalEnergies aan de slag met groot olieproject bij kust Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat aan de slag met de ontwikkeling van een groot olieproject voor de kust van Suriname. Topman Patrick Pouyanné van TotalEnergies had woensdag in Paramaribo hiervoor een ontmoeting met de Surinaamse president Chan Santokhi en de directeur van het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie.

TotalEnergies zet de stap na succesvolle proefboringen voor de kust van het Zuid-Amerikaanse land. Bij die boringen werden oliereserves aangetroffen van bijna 700 miljoen vaten (van 159 liter) in twee olievelden. Die offshorevelden in het zogeheten Block 58 liggen op een diepte tussen de 100 en 1000 meter.

Het Franse concern werkt bij het project samen met het Amerikaanse oliebedrijf Apache Corporation. Ze hebben ieder een belang van 50 procent in Block 58. Met het project is een investering gemoeid van 9 miljard dollar, aldus TotalEnergies.

Productie in 2028

Het definitieve investeringsbesluit staat voor eind volgend jaar gepland en de daadwerkelijke productie zou dan in 2028 moeten beginnen. TotalEnergies zet dan een productieschip op 150 kilometer van de Surinaamse kust in om de olie naar boven te halen. De productiecapaciteit van dat schip bedraagt circa 200.000 vaten per dag.

Pouyanné stelt dat hiermee een belangrijke stap wordt gezet bij de ontwikkeling van de Surinaamse olie-industrie en dat TotalEnergies zijn kennis over oliewinning in diep water zal inzetten.

Santokhi

President Santokhi zei dat Suriname door een uitdagende economische periode gaat en dat dit project positieve ontwikkelingen voor het land en de bevolking zal brengen. Hij verklaarde dat de toekomstige inkomsten uit de olie- en gaswinning op zee op verstandige wijze gespendeerd zullen worden.

Voor de kust van buurland Guyana wordt al olie gewonnen door grote oliebedrijven. Het Amerikaanse ExxonMobil kondigde onlangs een nieuwe miljardeninvestering aan voor offshore oliewinning in Guyana.

Meer uit Financieel

Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

50 minuten geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

1 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

1 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

2 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

4 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

7 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

17 uur geleden