Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
Eerder deze maand had demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Die maatregel nam hij uit angst dat het Chinese moederbedrijf onderdelen zou weghalen uit Europa. Daarop verbood China exporten van Nexperia vanuit dat land, waarna leveringsproblemen aan autofabrikanten ontstonden.
Na het uitstel van Karremans zei Nexperia al de medewerking van zijn Chinese dochteronderneming nodig te hebben om de chiptekorten op te lossen, maar dat de Chinese tak al een tijdje niet meer naar het management in Nederland luistert.
Dialoog
China heeft het exportverbod onlangs grotendeels opgeheven. "Desondanks melden klanten in verschillende sectoren nog steeds dreigende productiestops. Deze situatie kan niet blijven voortduren", aldus Nexperia in de brief. Het bedrijf dringt er bij de leiding in China op aan om "onmiddellijk" stappen te zetten voor onderhandelingen om de toeleveringsketen te herstellen, zonder vertraging.
"Om te voorkomen dat we via openbare verklaringen en via onze klanten moeten communiceren, benadrukken we opnieuw onze bereidheid om direct in dialoog te gaan", staat verder in de brief. Dat wil het bedrijf eventueel doen via een "neutrale, professionele derde partij als bemiddelaar om gestructureerde onderhandelingen te verzekeren".
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
4 uur geleden