Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Totale marktwaarde cryptomunten stijgt naar nieuw record

Totale marktwaarde cryptomunten stijgt naar nieuw record

SINGAPORE (ANP/RTR) - De totale waarde van de wereldwijde markt van cryptomunten is gestegen naar een nieuw record van meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar. De vraag naar cryptomunten is sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen flink toegenomen, doordat beleggers verwachten dat Trump de regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether gaat versoepelen.

Alle cryptomunten samen hebben nu een marktwaarde van bijna 3,2 biljoen dollar, volgens gegevens van CoinGecko, dat de statistieken rond de markt voor digitale valuta bijhoudt. De totale marktwaarde ligt daarmee boven het vorige hoogtepunt uit 2021, toen veel mensen tijdens de coronapandemie begonnen te speculeren met crypto's. De bitcoin domineert de markt. Alle bitcoins bij elkaar zijn samen zo'n 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard.

De marktwaarde van cryptomunten is nog altijd veel lager dan die van meer traditionele beleggingen als goud en aandelen. Tegen de huidige prijs bedraagt de waarde van al het goud dat ooit is gedolven bijna 19 biljoen dollar. De marktwaarde van de S&P 500-index, de graadmeter van de vijfhonderd grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS, bedraagt bijna 51 biljoen dollar.

Renteverlaging

De bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, is sinds de presidentsverkiezingen op 5 november al met ruim 30 procent gestegen en tikte woensdag een nieuwe recordprijs aan van bijna 93.500 dollar. Ether, de op een na grootste cryptomunt, is sinds de verkiezingen ook met meer dan 30 procent gestegen en de kleinere Dogecoin, die wordt gepromoot door Trump-bondgenoot Elon Musk, is zelfs met 140 procent gestegen.

Naast de terugkeer van Trump naar het Witte Huis wordt de koers van cryptomunten ook gestuwd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente in december verder gaat verlagen. Hoge rentetarieven zijn namelijk negatief voor beleggingen in digitale munten, waarop geen rente wordt ontvangen. Een lagere rente maakt cryptomunten daarentegen aantrekkelijker.

De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en is sindsdien ruimschoots in waarde verdubbeld. De koersbewegingen van de digitale munt, die in 2009 werd geïntroduceerd, zijn vaak zeer grillig. Zo kelderde de bitcoin in 2022 met 65 procent in waarde. Dat kwam mede door het omvallen van het grote handelsplatform FTX en andere schandalen. Begin 2023 was de bitcoin daardoor nog slechts 16.600 dollar waard.

Meer uit Financieel

Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

1 minuut geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

1 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

1 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

1 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

2 uur geleden
Chinese economie vertraagt verder door zwakke winkelverkopen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.

2 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

4 uur geleden