Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Totale marktwaarde cryptomunten stijgt naar nieuw record

Totale marktwaarde cryptomunten stijgt naar nieuw record

SINGAPORE (ANP/RTR) - De totale waarde van de wereldwijde markt van cryptomunten is gestegen naar een nieuw record van meer dan 3 biljoen (3000 miljard) dollar. De vraag naar cryptomunten is sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen flink toegenomen, doordat beleggers verwachten dat Trump de regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether gaat versoepelen.

Alle cryptomunten samen hebben nu een marktwaarde van bijna 3,2 biljoen dollar, volgens gegevens van CoinGecko, dat de statistieken rond de markt voor digitale valuta bijhoudt. De totale marktwaarde ligt daarmee boven het vorige hoogtepunt uit 2021, toen veel mensen tijdens de coronapandemie begonnen te speculeren met crypto's. De bitcoin domineert de markt. Alle bitcoins bij elkaar zijn samen zo'n 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard.

De marktwaarde van cryptomunten is nog altijd veel lager dan die van meer traditionele beleggingen als goud en aandelen. Tegen de huidige prijs bedraagt de waarde van al het goud dat ooit is gedolven bijna 19 biljoen dollar. De marktwaarde van de S&P 500-index, de graadmeter van de vijfhonderd grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS, bedraagt bijna 51 biljoen dollar.

Renteverlaging

De bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, is sinds de presidentsverkiezingen op 5 november al met ruim 30 procent gestegen en tikte woensdag een nieuwe recordprijs aan van bijna 93.500 dollar. Ether, de op een na grootste cryptomunt, is sinds de verkiezingen ook met meer dan 30 procent gestegen en de kleinere Dogecoin, die wordt gepromoot door Trump-bondgenoot Elon Musk, is zelfs met 140 procent gestegen.

Naast de terugkeer van Trump naar het Witte Huis wordt de koers van cryptomunten ook gestuwd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente in december verder gaat verlagen. Hoge rentetarieven zijn namelijk negatief voor beleggingen in digitale munten, waarop geen rente wordt ontvangen. Een lagere rente maakt cryptomunten daarentegen aantrekkelijker.

De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en is sindsdien ruimschoots in waarde verdubbeld. De koersbewegingen van de digitale munt, die in 2009 werd geïntroduceerd, zijn vaak zeer grillig. Zo kelderde de bitcoin in 2022 met 65 procent in waarde. Dat kwam mede door het omvallen van het grote handelsplatform FTX en andere schandalen. Begin 2023 was de bitcoin daardoor nog slechts 16.600 dollar waard.

Meer uit Financieel

PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

29 minuten geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

1 uur geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

1 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

1 uur geleden
China vraagt VS om invoerheffingen in te trekken

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.

1 uur geleden
Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

15 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

17 uur geleden