Toptrainers Klopp en Simeone schudden geen handen meer
LIVERPOOL (ANP) - De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone hebben ook na het tweede duel tussen Liverpool en Atlético Madrid in de Champions League geen handen geschud. De Duitse trainer van Liverpool reageerde twee weken geleden nogal verbolgen toen Simeone direct na het laatste fluitsignaal naar de kleedkamer rende, zonder Klopp een hand te geven. Woensdagavond ontliepen de twee toptrainers elkaar ook na het duel op Anfield, dat met 2-0 werd gewonnen door de ploeg van Klopp.
"Ik heb daar absoluut geen probleem mee", zei de Duitser. "Ik weet dat Diego niet houdt van zulke dingen en ik ben ook niet de beste handenschudder ter wereld. Ik wil anderen daarmee niet irriteren. Hij houdt er niet van en ik ben dus ook niet naar hem toegelopen. Dat verandert niets aan het respect dat ik heb voor hem en het werk dat hij doet."
Simeone gaat na afloop vrijwel altijd direct naar binnen. De 51-jarige Argentijn heeft al regelmatig gezegd het schudden van handen met de trainer van de tegenstander als iets "achterbaks" te zien. "Omdat de emoties na een wedstrijd vaak totaal verschillend zijn", aldus Simeone.
Liverpool won in Madrid met 3-2 en plaatste zich dankzij de 2-0-zege voor eigen publiek als groepswinnaar voor de achtste finales. Atlético speelde bijna een uur met tien man, nadat Felipe rood had gekregen van scheidsrechter Danny Makkelie voor een overtreding op Sadio Mané. Klopp besloot de Senegalese doelpuntenmaker in de rust te wisselen. Mané had al een gele kaart op zak en werd volgens Klopp door de spelers van Atlético 'gezocht'.
"Ik vond het vreselijk om te doen, want Sadio speelde geweldig. Ik was ook niet bang dat hij de controle over zijn emoties zou verliezen. Maar je zag wat de spelers van Atlético deden. Ze begonnen meer en meer over het veld te rollen, in een poging het aantal spelers op het veld gelijk te krijgen. Ik moest hem daarom wel wisselen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
49 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
18 uur geleden