Toptrainers Klopp en Simeone schudden geen handen meer
LIVERPOOL (ANP) - De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone hebben ook na het tweede duel tussen Liverpool en Atlético Madrid in de Champions League geen handen geschud. De Duitse trainer van Liverpool reageerde twee weken geleden nogal verbolgen toen Simeone direct na het laatste fluitsignaal naar de kleedkamer rende, zonder Klopp een hand te geven. Woensdagavond ontliepen de twee toptrainers elkaar ook na het duel op Anfield, dat met 2-0 werd gewonnen door de ploeg van Klopp.
"Ik heb daar absoluut geen probleem mee", zei de Duitser. "Ik weet dat Diego niet houdt van zulke dingen en ik ben ook niet de beste handenschudder ter wereld. Ik wil anderen daarmee niet irriteren. Hij houdt er niet van en ik ben dus ook niet naar hem toegelopen. Dat verandert niets aan het respect dat ik heb voor hem en het werk dat hij doet."
Simeone gaat na afloop vrijwel altijd direct naar binnen. De 51-jarige Argentijn heeft al regelmatig gezegd het schudden van handen met de trainer van de tegenstander als iets "achterbaks" te zien. "Omdat de emoties na een wedstrijd vaak totaal verschillend zijn", aldus Simeone.
Liverpool won in Madrid met 3-2 en plaatste zich dankzij de 2-0-zege voor eigen publiek als groepswinnaar voor de achtste finales. Atlético speelde bijna een uur met tien man, nadat Felipe rood had gekregen van scheidsrechter Danny Makkelie voor een overtreding op Sadio Mané. Klopp besloot de Senegalese doelpuntenmaker in de rust te wisselen. Mané had al een gele kaart op zak en werd volgens Klopp door de spelers van Atlético 'gezocht'.
"Ik vond het vreselijk om te doen, want Sadio speelde geweldig. Ik was ook niet bang dat hij de controle over zijn emoties zou verliezen. Maar je zag wat de spelers van Atlético deden. Ze begonnen meer en meer over het veld te rollen, in een poging het aantal spelers op het veld gelijk te krijgen. Ik moest hem daarom wel wisselen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
48 minuten geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
5 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
9 uur geleden