Toptrainers Klopp en Simeone schudden geen handen meer
LIVERPOOL (ANP) - De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone hebben ook na het tweede duel tussen Liverpool en Atlético Madrid in de Champions League geen handen geschud. De Duitse trainer van Liverpool reageerde twee weken geleden nogal verbolgen toen Simeone direct na het laatste fluitsignaal naar de kleedkamer rende, zonder Klopp een hand te geven. Woensdagavond ontliepen de twee toptrainers elkaar ook na het duel op Anfield, dat met 2-0 werd gewonnen door de ploeg van Klopp.
"Ik heb daar absoluut geen probleem mee", zei de Duitser. "Ik weet dat Diego niet houdt van zulke dingen en ik ben ook niet de beste handenschudder ter wereld. Ik wil anderen daarmee niet irriteren. Hij houdt er niet van en ik ben dus ook niet naar hem toegelopen. Dat verandert niets aan het respect dat ik heb voor hem en het werk dat hij doet."
Simeone gaat na afloop vrijwel altijd direct naar binnen. De 51-jarige Argentijn heeft al regelmatig gezegd het schudden van handen met de trainer van de tegenstander als iets "achterbaks" te zien. "Omdat de emoties na een wedstrijd vaak totaal verschillend zijn", aldus Simeone.
Liverpool won in Madrid met 3-2 en plaatste zich dankzij de 2-0-zege voor eigen publiek als groepswinnaar voor de achtste finales. Atlético speelde bijna een uur met tien man, nadat Felipe rood had gekregen van scheidsrechter Danny Makkelie voor een overtreding op Sadio Mané. Klopp besloot de Senegalese doelpuntenmaker in de rust te wisselen. Mané had al een gele kaart op zak en werd volgens Klopp door de spelers van Atlético 'gezocht'.
"Ik vond het vreselijk om te doen, want Sadio speelde geweldig. Ik was ook niet bang dat hij de controle over zijn emoties zou verliezen. Maar je zag wat de spelers van Atlético deden. Ze begonnen meer en meer over het veld te rollen, in een poging het aantal spelers op het veld gelijk te krijgen. Ik moest hem daarom wel wisselen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
42 minuten geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
19 uur geleden