Toptrainers Klopp en Simeone schudden geen handen meer
LIVERPOOL (ANP) - De trainers Jürgen Klopp en Diego Simeone hebben ook na het tweede duel tussen Liverpool en Atlético Madrid in de Champions League geen handen geschud. De Duitse trainer van Liverpool reageerde twee weken geleden nogal verbolgen toen Simeone direct na het laatste fluitsignaal naar de kleedkamer rende, zonder Klopp een hand te geven. Woensdagavond ontliepen de twee toptrainers elkaar ook na het duel op Anfield, dat met 2-0 werd gewonnen door de ploeg van Klopp.
"Ik heb daar absoluut geen probleem mee", zei de Duitser. "Ik weet dat Diego niet houdt van zulke dingen en ik ben ook niet de beste handenschudder ter wereld. Ik wil anderen daarmee niet irriteren. Hij houdt er niet van en ik ben dus ook niet naar hem toegelopen. Dat verandert niets aan het respect dat ik heb voor hem en het werk dat hij doet."
Simeone gaat na afloop vrijwel altijd direct naar binnen. De 51-jarige Argentijn heeft al regelmatig gezegd het schudden van handen met de trainer van de tegenstander als iets "achterbaks" te zien. "Omdat de emoties na een wedstrijd vaak totaal verschillend zijn", aldus Simeone.
Liverpool won in Madrid met 3-2 en plaatste zich dankzij de 2-0-zege voor eigen publiek als groepswinnaar voor de achtste finales. Atlético speelde bijna een uur met tien man, nadat Felipe rood had gekregen van scheidsrechter Danny Makkelie voor een overtreding op Sadio Mané. Klopp besloot de Senegalese doelpuntenmaker in de rust te wisselen. Mané had al een gele kaart op zak en werd volgens Klopp door de spelers van Atlético 'gezocht'.
"Ik vond het vreselijk om te doen, want Sadio speelde geweldig. Ik was ook niet bang dat hij de controle over zijn emoties zou verliezen. Maar je zag wat de spelers van Atlético deden. Ze begonnen meer en meer over het veld te rollen, in een poging het aantal spelers op het veld gelijk te krijgen. Ik moest hem daarom wel wisselen", aldus Klopp.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
16 uur geleden