Topscorer eredivisie debuteert in olympisch elftal Brazilië
CAÏRO (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Danilo van FC Twente heeft zijn debuut gemaakt in het olympisch elftal van zijn land. De 21-jarige spits, met acht doelpunten de topscorer van de eredivisie, mocht in de slotfase van de gewonnen oefeninterland tegen Zuid-Korea (3-1) net als PSV'er Mauro Junior invallen. Danilo en Mauro Junior kwamen in de Egyptische hoofdstad Caïro in het veld voor de doelpuntenmakers Matheus Cunha en Rodrygo.
"Dit was een speciale en unieke avond in mijn leven", schrijft Danilo op Instagram. "Ik dank God voor deze kans, ik ben blij dat ik mijn officiële debuut voor het nationale team heb mogen maken. Een jongensdroom komt uit. Ik ben trots dat ik het groen-gele shirt draag."
Vleugelspits David Neres van Ajax had een basisplaats in het olympisch elftal van Brazilië, dat vroeg in de wedstrijd op achterstand kwam, maar zich al snel herpakte. Na de 3-1 van Reinier werd Neres gewisseld. Komende week oefent de Zuid-Amerikaanse ploeg ook nog tegen Egypte. Ajax-aanvaller Antony meldde zich maandag vanwege een spierblessure af voor de vriendschappelijke wedstrijden. Danilo, door Ajax uitgeleend aan FC Twente, werd later in de week opgeroepen.
Brazilië heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen. Vier jaar geleden pakten de Brazilianen, met Neymar als aanvoerder, op de Spelen in eigen land olympisch goud.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
16 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
18 uur geleden