
Topscorer aller tijden van Tottenham Hotspur overleden
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur rouwt om de dood van Jimmy Greaves, met 266 doelpunten de topscorer aller tijden van de Engelse voetbalclub. Greaves overleed zondagochtend op 81-jarige leeftijd. De Engelse spits speelde tussen 1961 en 1970 voor de Spurs.
Greaves kwam in 379 wedstrijden voor de ploeg uit Londen tot 266 doelpunten, waarvan 220 in competitieverband. Harry Kane, de huidige topschutter van de Spurs, staat met 223 goals op de tweede plek van de topscorerslijst aller tijden.
Greaves maakte deel uit van de WK-selectie van Engeland op het WK van 1966 in eigen land. De spits van de Spurs, die 44 doelpunten maakte in 57 interlands, raakte tijdens dat toernooi geblesseerd. Zijn vervanger Geoff Hurst groeide uit tot de held van de Engelsen, door drie doelpunten te maken in de finale tegen West-Duitsland (4-2).
Greaves speelde ook voor onder meer Chelsea, AC Milan en West Ham United. De Spurs bedankten hun topscorer aller tijden in 1972 met een zogeheten testimonial-wedstrijd tegen Feyenoord op White Hart Lane.
Eind vorig jaar ontving Greaves een Britse ridderorde, voor al zijn verdiensten voor het Engelse voetbal.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italiƫ. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie leidt op woensdag het beslissende duel in de play-offs van de Europa League tussen AEK Larnaca en SK Brann uit Noorwegen. De Noren verdedigen op Cyprus een 2-1-voorsprong.
22 uur geleden