Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
De krant heeft woensdag een derde van zijn personeel ontslagen. Dat leidde tot geschokte reacties. Journalisten spraken van een "bloedbad" en "een verwoestende tegenslag voor de betrokken verslaggevers en het journalistieke vak". Alle redacties worden geraakt door de ingreep en de sportredactie komt zelfs helemaal te vervallen.
Tijdens Lewis' termijn zijn er "moeilijke beslissingen genomen om de toekomst van The Post te waarborgen", schrijft de vertrekkende topman. Lewis werd in 2023 aangesteld bij The Washington Post. De huidige financieel directeur Jeff D'Onofrio neemt zijn taken waar.
Jeff Bezos
The Washington Post is sinds 2013 eigendom van Amazon-oprichter Jeff Bezos. "Ik wil Jeff Bezos bedanken voor zijn steun en leiderschap gedurende mijn tijd als CEO en uitgever. De organisatie had zich geen betere eigenaar kunnen wensen", schrijft Lewis.
Het banenverlies was volgens de directie nodig om de verliezen tegen te gaan. The Washington Post ondervindt felle concurrentie van onlinemedia.
De krant kwam in november 2024 in opspraak toen Bezos besloot dat The Washington Post voor het eerst in tientallen jaren geen presidentskandidaat zou steunen. Er lag een voorstel om de Democratische kandidaat Kamala Harris te steunen, maar daar ging Bezos niet in mee. Het besluit leidde tot tienduizenden opzeggingen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
22 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden