Topman Volkswagen: niet bang voor elektrische auto Apple
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Duitse autoconcern Volkswagen is "niet bang" voor de komst van een elektrische auto van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple en dus de extra concurrentie voor zijn bedrijf. Dat heeft Herbert Diess gezegd in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Volgens Diess zou het een "zeer logische stap" zijn voor Apple om de automarkt te betreden. De maker van iPhones kan dan zijn expertise op het gebied van batterijen, software en design combineren met enorme financiële middelen. Overigens denkt Diess niet dat een elektrische en zelfrijdende auto van Apple er heel snel zal zijn, omdat de auto-industrie heel anders is dan de technologiesector.
Onlangs waren er berichten dat gesprekken tussen Apple en de Zuid-Koreaanse automakers Hyundai en Kia over de ontwikkeling van zelfsturende auto's zijn opgeschort. Verschillende media meldden de voorbije maanden dat Apple en Hyundai werkten aan een verbond om samen zelfrijdende auto's te maken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
3 uur geleden