Topman Ryanair: moet mogelijk vluchten schrappen deze zomer
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair waarschuwt dat ze deze zomer mogelijk vluchten moet gaan schrappen. Volgens topman Michael O'Leary krijgt Ryanair minder toestellen van vliegtuigfabrikant Boeing aangeleverd dan was beloofd.
Vorige maand had Ryanair er nog "redelijk vertrouwen in" dat Boeing tegen de zomer vijftig nieuwe toestellen zou leveren, na een bijna-ramp begin januari die de Amerikaanse vliegtuigbouwer dwong de productie te vertragen.
De luchtvaartmaatschappij zou oorspronkelijk zelfs 57 Boeing 737 MAX 8200 vliegtuigen afnemen. "We weten eigenlijk niet hoeveel toestellen we van Boeing zullen krijgen", zei O'Leary op een persbijeenkomst. "We weten vrijwel zeker dat we er tussen de dertig en veertig zullen ontvangen. We durven ook redelijk zeker te zeggen dat het er tussen de veertig en 45 zullen zijn. Maar we hebben er veel minder vertrouwen in dat we meer dan 45 stuks geleverd krijgen."
Dat betekent dat Ryanair het komende fiscale jaar waarschijnlijk 200 miljoen passagiers zal vervoeren, vergeleken met de 205 miljoen die eerder werden voorspeld. De ticketprijzen kunnen deze zomer met ongeveer 5 tot 10 procent stijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
18 uur geleden