Topman Renault: autofabrikanten moeten prijzenoorlog vermijden
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikanten moeten een prijzenoorlog op het gebied van elektrische voertuigen vermijden. Dat zei topman Luca de Meo van Renault in een interview met Bloomberg Television op de IAA-autoshow in München.
"Het is belangrijk om een prijzenslag op korte termijn te vermijden", verklaarde De Meo, die waarschuwde dat vooral de Europese autofabrikanten onder druk komen te staan door de prijsverlagingen van het Amerikaanse Tesla en Chinese autobouwers. Ook zijn elektrische voertuigen volgens de topman van het Franse autoconcern "nog geen volwassen technologie".
Hoewel de Europese automarkt volgens De Meo "momenteel behoorlijk zwak" is, zouden de plannen van Renault om volgend jaar elke maand een nieuw product te onthullen, het bedrijf moeten helpen de moeilijke marktomstandigheden te doorstaan. Renault is ook nog steeds van plan om het onderdeel dat elektrische voertuigen maakt af te splitsen van de tak die zich richt op auto's met benzine- en dieselmotoren. Dat onderdeel wordt volgend jaar onder de naam Ampere apart naar de beurs gebracht. Renault hoopt met die stap de kosten van elektrische voertuigen in de loop van de tijd te kunnen verlagen.
De Europese autofabrikanten tonen deze week hun nieuwste elektrische automodellen op de grote Duitse autobeurs. Daarmee proberen ze Tesla van de troon te stoten en de toenemende concurrentie uit China af te weren. Het aantal Chinese bedrijven op de autoshow in München is dit jaar meer dan verdubbeld vergeleken met twee jaar geleden. Chinese fabrikanten als BYD en Xpeng proberen juist de Europese markt te veroveren om te ontsnappen aan de hevige prijzenoorlog en afzwakkende economie op de thuismarkt.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar al een prijzenoorlog in China. Ook dit jaar heeft de Amerikaanse autofabrikant de prijzen van zijn modellen op de grootste automarkt ter wereld meerdere keren verlaagd om de verkopen aan te jagen. De prijsverlagingen drukken echter de winstmarges. Zo zag Tesla zijn winstmarge in het tweede kwartaal dalen tot het laagste niveau in vier jaar.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
6 uur geleden