Topman Renault: autofabrikanten moeten prijzenoorlog vermijden
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikanten moeten een prijzenoorlog op het gebied van elektrische voertuigen vermijden. Dat zei topman Luca de Meo van Renault in een interview met Bloomberg Television op de IAA-autoshow in München.
"Het is belangrijk om een prijzenslag op korte termijn te vermijden", verklaarde De Meo, die waarschuwde dat vooral de Europese autofabrikanten onder druk komen te staan door de prijsverlagingen van het Amerikaanse Tesla en Chinese autobouwers. Ook zijn elektrische voertuigen volgens de topman van het Franse autoconcern "nog geen volwassen technologie".
Hoewel de Europese automarkt volgens De Meo "momenteel behoorlijk zwak" is, zouden de plannen van Renault om volgend jaar elke maand een nieuw product te onthullen, het bedrijf moeten helpen de moeilijke marktomstandigheden te doorstaan. Renault is ook nog steeds van plan om het onderdeel dat elektrische voertuigen maakt af te splitsen van de tak die zich richt op auto's met benzine- en dieselmotoren. Dat onderdeel wordt volgend jaar onder de naam Ampere apart naar de beurs gebracht. Renault hoopt met die stap de kosten van elektrische voertuigen in de loop van de tijd te kunnen verlagen.
De Europese autofabrikanten tonen deze week hun nieuwste elektrische automodellen op de grote Duitse autobeurs. Daarmee proberen ze Tesla van de troon te stoten en de toenemende concurrentie uit China af te weren. Het aantal Chinese bedrijven op de autoshow in München is dit jaar meer dan verdubbeld vergeleken met twee jaar geleden. Chinese fabrikanten als BYD en Xpeng proberen juist de Europese markt te veroveren om te ontsnappen aan de hevige prijzenoorlog en afzwakkende economie op de thuismarkt.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar al een prijzenoorlog in China. Ook dit jaar heeft de Amerikaanse autofabrikant de prijzen van zijn modellen op de grootste automarkt ter wereld meerdere keren verlaagd om de verkopen aan te jagen. De prijsverlagingen drukken echter de winstmarges. Zo zag Tesla zijn winstmarge in het tweede kwartaal dalen tot het laagste niveau in vier jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geleden