
Topman OTTO 'onderneemt actie' bij bewijs van intimidatie stakers
DEN HAAG (ANP) - Als er bewijs is dat stakende medewerkers van distributiecentra van Albert Heijn zijn geïntimideerd "zullen wij onze mensen daar op aanspreken en zal er de nodige actie ondernomen worden", stelt Frank van Gool, topman van OTTO Work Force.
Hij reageert daarmee op beschuldigingen van FNV en CNV hierover. Volgens de bonden worden stakers geïntimideerd en dreigen ze ontslagen te worden als ze niet gaan werken.
Volgens Van Gool heeft hij maandag een "positief en constructief gesprek" gehad met de vakbond, waarbij "een aantal casussen" is besproken. "We zijn het er samen over eens dat intimidatie op de werkvloer not done is, dat accepteren wij ook niet", aldus de directeur.
Geen andere medewerkers
Via OTTO werken er een "paar duizend" mensen bij de distributiecentra van Albert Heijn. Van Gool benadrukt dat zijn bedrijf zich aan de wet houdt. "We hebben stakingsrecht in Nederland, mensen mogen staken. Dat recht respecteren wij. Als zich dan toch incidenten voordoen dan zullen wij daar actie op ondernemen."
De directeur geeft ook stellig aan dat er geen andere medewerkers worden ingezet bij Albert Heijn om het werk van de stakers over te nemen. Van Gool bemoeit zich ook niet met het conflict tussen Albert Heijn en de vakbonden. "Wij zitten daar niet aan tafel. Zij moeten er met elkaar uitkomen. Hopelijk vinden ze wel snel een oplossing."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
12 uur geleden