Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Nvidia hoort bijna bij 20 rijkste mensen ter wereld

Topman Nvidia hoort bijna bij 20 rijkste mensen ter wereld

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia hoort bijna bij de rijkste twintig mensen ter wereld. Door de enorme koerswinst van zijn bedrijf op Wall Street werd hij donderdag in een klap zo'n 8,5 miljard dollar rijker.

Zijn vermogen wordt nu geschat op 68,1 miljard dollar, omgerekend bijna 63 miljard euro. Daarmee stijgt Huang naar de 21e plek op de zogeheten Bloomberg Billionaires Index.

De beurswaarde van Nvidia steeg donderdag met zo'n 250 miljard dollar naar meer dan 1900 miljard dollar, nadat beleggers enthousiast hadden gereageerd op recordresultaten van de belangrijkste speler ter wereld op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Huang profiteert daar persoonlijk van mee, want hij heeft een belang van meer dan 3 procent in het bedrijf.

Door de koerssprong gaat de Nvidia-topman Charles Koch en Zhong Shanshan voorbij op de rijkenlijst van financieel persbureau Bloomberg. Die eerste is een steenrijke Amerikaanse zakenman, Shanshan een Chinese mineraalwaterondernemer.

De stijging is bijzonder voor Huang, die ook medeoprichter is van Nvidia, want vorig jaar stond hij nog op plaats 128 met een nettowaarde van 13,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

16 minuten geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

58 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

7 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

20 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

20 uur geleden