Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman moederbedrijf Blokker: keten maakt geen verlies meer

Topman moederbedrijf Blokker: keten maakt geen verlies meer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker maakt geen verlies meer, zegt topman Michiel Witteveen van moederbedrijf Mirage Group Retail tegen RTL Z. Het bedrijf nam in 2019 de toen verlieslatende keten over van de familie Blokker. "Wij kijken vooral naar de operationele resultaten, dat is voor Blokker dit jaar nul."

Hoewel consumenten vanwege onder meer de hoge inflatie momenteel minder geld uitgeven aan spullen, draaien de winkels van Blokker volgens Witteveen erg goed. Per week komen 1,7 miljoen mensen in de fysieke locaties, aldus de topman. Wel meldt hij daarbij dat in de winkelstraten nog niet zoveel mensen lopen als voor de coronapandemie.

Eerder liet Witteveen weten dat een andere overgekochte winkelketen van Mirage, Intertoys, inmiddels winst maakt. Dit jaar is het operationele resultaat van Intertoys 11 tot 12 miljoen euro, zegt hij in het interview met RTL Z.

Hogere energieprijzen

Tegenwoordig zijn er veel ontwikkelingen die de toekomst volgens de topman onzeker maken, zoals het geweld in Gaza en Oekraïne. De oorlog in Oekraïne zorgde bijvoorbeeld voor flink hogere energieprijzen, waardoor sommige consumenten vorig jaar minder te besteden hadden. "Aan de andere kant blijkt dat mensen niet snel besparen op hun kinderen en het huishouden", zegt hij.

Enkele maanden geleden werd bekend dat Mirage Intertoys verkoopt en later ook Blokker. De bijna 70-jarige Witteveen vindt dat namelijk beter voor de toekomst van de ketens. Hij zegt nu de verkoop van de speelgoedketen volgend jaar rond te willen hebben en nog naar een koper voor Intertoys te zoeken. Met de verkoop van Blokker heeft hij "helemaal geen haast".

Big Bazar

Mirage was ook de eigenaar van de inmiddels failliete Big Bazar. BB Retail nam de koopjesketen twee jaar geleden over. Ondanks het faillissement vindt Witteveen de topman van BB Retail, Heerke Kooistra, "een heel goede ondernemer die goed past bij het concept van Big Bazar". Afgelopen zondag maakten de curatoren van Big Bazar bekend dat de keten geen doorstart maakt.

Meer uit Financieel

FIFA verbreekt samenwerking met Panini voor WK-stickerboek

MODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.

22 minuten geleden
Iets minder bloemen via veiling verhandeld voor Moederdag

AALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.

23 minuten geleden
Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

2 uur geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

3 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

3 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

4 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

5 uur geleden