Topman moederbedrijf Blokker: keten maakt geen verlies meer
AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker maakt geen verlies meer, zegt topman Michiel Witteveen van moederbedrijf Mirage Group Retail tegen RTL Z. Het bedrijf nam in 2019 de toen verlieslatende keten over van de familie Blokker. "Wij kijken vooral naar de operationele resultaten, dat is voor Blokker dit jaar nul."
Hoewel consumenten vanwege onder meer de hoge inflatie momenteel minder geld uitgeven aan spullen, draaien de winkels van Blokker volgens Witteveen erg goed. Per week komen 1,7 miljoen mensen in de fysieke locaties, aldus de topman. Wel meldt hij daarbij dat in de winkelstraten nog niet zoveel mensen lopen als voor de coronapandemie.
Eerder liet Witteveen weten dat een andere overgekochte winkelketen van Mirage, Intertoys, inmiddels winst maakt. Dit jaar is het operationele resultaat van Intertoys 11 tot 12 miljoen euro, zegt hij in het interview met RTL Z.
Hogere energieprijzen
Tegenwoordig zijn er veel ontwikkelingen die de toekomst volgens de topman onzeker maken, zoals het geweld in Gaza en Oekraïne. De oorlog in Oekraïne zorgde bijvoorbeeld voor flink hogere energieprijzen, waardoor sommige consumenten vorig jaar minder te besteden hadden. "Aan de andere kant blijkt dat mensen niet snel besparen op hun kinderen en het huishouden", zegt hij.
Enkele maanden geleden werd bekend dat Mirage Intertoys verkoopt en later ook Blokker. De bijna 70-jarige Witteveen vindt dat namelijk beter voor de toekomst van de ketens. Hij zegt nu de verkoop van de speelgoedketen volgend jaar rond te willen hebben en nog naar een koper voor Intertoys te zoeken. Met de verkoop van Blokker heeft hij "helemaal geen haast".
Big Bazar
Mirage was ook de eigenaar van de inmiddels failliete Big Bazar. BB Retail nam de koopjesketen twee jaar geleden over. Ondanks het faillissement vindt Witteveen de topman van BB Retail, Heerke Kooistra, "een heel goede ondernemer die goed past bij het concept van Big Bazar". Afgelopen zondag maakten de curatoren van Big Bazar bekend dat de keten geen doorstart maakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
11 uur geleden