Topman Heineken hoopt op 'genormaliseerde situatie' in zomer 2021
AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken hoopt dat de vele coronabeperkingen komende zomer niet meer nodig zijn. „Waar we op dit moment vanuit gaan is dat ergens in het tweede, begin derde kwartaal het vaccin dermate is opgeschaald dat we dan weer naar een genormaliseerde situatie kunnen. We hopen echt uit de lockdown te komen en ik hoop dat alle horecaklanten het ook halen", heeft de baas van het bierconcern gezegd in een interview met De Telegraaf.
"We willen samen een biertje drinken in de kroeg en een maaltijd eten in een restaurant. We zijn absoluut optimistisch dat als het vaccin op grote schaal beschikbaar komt, we uit deze crisis komen", stelt Van den Brink in de krant. "De business gaat weer opveren, maar dat gaat nog wel even duren."
Bij Heineken leven met name zorgen over de horeca. "Het gaat wereldwijd heel slecht met de horeca, terwijl dat ongeveer 40 procent van onze business is", geeft de Heineken-baas aan. „In Europa loopt naar schatting 10 tot 15 procent van de horeca het risico om blijvend failliet te gaan. Veel ondernemers zijn bijvoorbeeld hun hele werkkapitaal kwijtgeraakt door de crisis."
De brouwer doet volgens de topman veel om cafés in nood te ondersteunen. "We hebben huur kwijtgescholden, voorraden bier teruggehaald, leidingen schoongemaakt en alles geprobeerd om te helpen. Maar ook onze steun is ergens eindig." Gelukkig zijn er in Nederland steunpakketten, aldus Van den Brink. "In veel landen waar we actief zijn, is überhaupt geen steun. We zijn heel dankbaar voor de verschillende regelingen in Nederland, maar moeten daarbij ook constateren dat het niet voldoende is. Nog steeds zitten veel horecaondernemers in zware problemen, omdat het te lang duurt."
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
6 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
8 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden