Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Heineken hoopt op 'genormaliseerde situatie' in zomer 2021

Topman Heineken hoopt op 'genormaliseerde situatie' in zomer 2021

AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken hoopt dat de vele coronabeperkingen komende zomer niet meer nodig zijn. „Waar we op dit moment vanuit gaan is dat ergens in het tweede, begin derde kwartaal het vaccin dermate is opgeschaald dat we dan weer naar een genormaliseerde situatie kunnen. We hopen echt uit de lockdown te komen en ik hoop dat alle horecaklanten het ook halen", heeft de baas van het bierconcern gezegd in een interview met De Telegraaf.

"We willen samen een biertje drinken in de kroeg en een maaltijd eten in een restaurant. We zijn absoluut optimistisch dat als het vaccin op grote schaal beschikbaar komt, we uit deze crisis komen", stelt Van den Brink in de krant. "De business gaat weer opveren, maar dat gaat nog wel even duren."

Bij Heineken leven met name zorgen over de horeca. "Het gaat wereldwijd heel slecht met de horeca, terwijl dat ongeveer 40 procent van onze business is", geeft de Heineken-baas aan. „In Europa loopt naar schatting 10 tot 15 procent van de horeca het risico om blijvend failliet te gaan. Veel ondernemers zijn bijvoorbeeld hun hele werkkapitaal kwijtgeraakt door de crisis."

De brouwer doet volgens de topman veel om cafés in nood te ondersteunen. "We hebben huur kwijtgescholden, voorraden bier teruggehaald, leidingen schoongemaakt en alles geprobeerd om te helpen. Maar ook onze steun is ergens eindig." Gelukkig zijn er in Nederland steunpakketten, aldus Van den Brink. "In veel landen waar we actief zijn, is überhaupt geen steun. We zijn heel dankbaar voor de verschillende regelingen in Nederland, maar moeten daarbij ook constateren dat het niet voldoende is. Nog steeds zitten veel horecaondernemers in zware problemen, omdat het te lang duurt."

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

4 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

8 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

9 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden