Topman Heineken hoopt op 'genormaliseerde situatie' in zomer 2021
AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken hoopt dat de vele coronabeperkingen komende zomer niet meer nodig zijn. „Waar we op dit moment vanuit gaan is dat ergens in het tweede, begin derde kwartaal het vaccin dermate is opgeschaald dat we dan weer naar een genormaliseerde situatie kunnen. We hopen echt uit de lockdown te komen en ik hoop dat alle horecaklanten het ook halen", heeft de baas van het bierconcern gezegd in een interview met De Telegraaf.
"We willen samen een biertje drinken in de kroeg en een maaltijd eten in een restaurant. We zijn absoluut optimistisch dat als het vaccin op grote schaal beschikbaar komt, we uit deze crisis komen", stelt Van den Brink in de krant. "De business gaat weer opveren, maar dat gaat nog wel even duren."
Bij Heineken leven met name zorgen over de horeca. "Het gaat wereldwijd heel slecht met de horeca, terwijl dat ongeveer 40 procent van onze business is", geeft de Heineken-baas aan. „In Europa loopt naar schatting 10 tot 15 procent van de horeca het risico om blijvend failliet te gaan. Veel ondernemers zijn bijvoorbeeld hun hele werkkapitaal kwijtgeraakt door de crisis."
De brouwer doet volgens de topman veel om cafés in nood te ondersteunen. "We hebben huur kwijtgescholden, voorraden bier teruggehaald, leidingen schoongemaakt en alles geprobeerd om te helpen. Maar ook onze steun is ergens eindig." Gelukkig zijn er in Nederland steunpakketten, aldus Van den Brink. "In veel landen waar we actief zijn, is überhaupt geen steun. We zijn heel dankbaar voor de verschillende regelingen in Nederland, maar moeten daarbij ook constateren dat het niet voldoende is. Nog steeds zitten veel horecaondernemers in zware problemen, omdat het te lang duurt."
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
3 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
4 uur geleden