Topman Ahold Delhaize vorig jaar goed voor 6,5 miljoen euro
ZAANDAM (ANP) - De hoge winst van supermarktconcern Ahold Delhaize sijpelt ook door in de toplaag van het bedrijf achter Albert Heijn en bol.com. Zo zag topman Frans Muller zijn gage vorig jaar met acht ton stijgen tot meer dan 6,5 miljoen euro. Dat valt te lezen in het jaarverslag van het concern.
Het loon van de topbestuurders bij Ahold Delhaize is opgebouwd uit een basissalaris dat voor Muller vrijwel gelijk is gebleven. Verder gaat het om bonussen die deels in geld en deels in aandelen worden uitgekeerd, naast pensioen en overige uitbetalingen. Met name deze beloningen stegen het afgelopen jaar in waarde, ook voor andere bestuurders. Onder hen Kevin Holt, topman van Ahold Delhaize in de Verenigde Staten. Hij verdiende daardoor bovendien meer dan Muller, iets meer dan 6,6 miljoen euro.
De omzet van Ahold Delhaize steeg in het slotkwartaal van vorig jaar met 15,9 procent tot 23,3 miljard euro. Voor heel 2022 was er een omzet van 87 miljard euro, wat ook ruim 15 procent meer was. Onder de streep hield Ahold Delhaize 2,5 miljard euro over, tegen 2,2 miljard euro in 2021. Met name in de VS verkocht het bedrijf meer, waarbij de winstmarges groter waren dan in Europa.
Salarissen
De salarissen van de bestuurders van Ahold vielen in 2021 nog lager uit dan het jaar daarvoor. Zo verdiende Muller in 2020 nog iets meer dan 6 miljoen euro, een jaar later ongeveer 5,7 miljoen euro. In dat jaar besloot de raad van commissarissen van Ahold Delhaize om de geldbonussen naar beneden bij te stellen: in plaats van 150 procent van hun basissalaris, ontvingen bestuurders nog maar 125 procent.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
22 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
23 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
25 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiƫle steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.
1 uur geleden