Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Ahold Delhaize goed voor 6 miljoen euro in 2020

Topman Ahold Delhaize goed voor 6 miljoen euro in 2020

ZAANDAM (ANP) - De coronacrisis legt de leiding van supermarktconcern Ahold Delhaize, het bedrijf achter onder andere Albert Heijn en bol.com geen windeieren. De extra omzet die de supermarkten van het bedrijf draaiden, sijpelde ook door in de beloningen van de topbestuurders. Topman Frans Muller zag zijn gage vorig jaar met 1,6 miljoen euro stijgen tot dik 6 miljoen euro, zo valt in het jaarverslag te lezen.

Het loon van de topman is opgebouwd uit een basissalaris dat met 1,1 miljoen euro iets hoger lag dan een jaar eerder. Daarnaast gaat het om bonussen deels in geld deels in aandelen, pensioen en overige uitbetalingen. De bonus die Muller kreeg voor het behalen van bepaalde doelen zoals omzet en en marge viel flink hoger uit dan een jaar eerder. Ook andere topbestuurders zagen hun beloning over 2020 flink stijgen.

De totale omzet van Ahold Delhaize steeg vorig jaar met ruim 14 procent tot 74,7 miljard euro na een sterk slotkwartaal. Wel maakte Ahold Delhaize ook de nodige extra kosten vanwege de coronapandemie, bijvoorbeeld door veiligheidsmaatregelen voor het eigen personeel. De nettowinst daalde daardoor als wisselkoerseffecten niet worden meegenomen van 1,8 miljard euro naar 1,4 miljard euro.

Meer uit Financieel

Nasdaq scherpt recordniveau verder aan op wisselend Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met wisselende uitslagen gesloten, na de opmars naar nieuwe recordstanden deze week. De technologiegraadmeter Nasdaq scherpte daarbij het recordniveau van een dag eerder wel nog verder aan.

6 uur geleden
Ontslag werknemer beursbedrijf Nasdaq na bericht over dood Kirk

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursbedrijf Nasdaq heeft een werknemer ontslagen die een bericht op sociale media had geplaatst waarin de moordaanslag op de conservatieve politieke activist Charlie Kirk werd bejubeld. Volgens Nasdaq is er een zerotolerancebeleid voor werknemers rond het aanmoedigen of verheerlijken van geweld.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index gaat met winst weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers op het Damrak werd vooral gesteund door de nieuwe recordstanden op Wall Street.

10 uur geleden
Or Prijsvrij/ D-reizen beticht Duitse eigenaar van tegenwerking

DEN BOSCH (ANP) - De ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen zegt dat het bedrijf wordt gedwarsboomd door zijn grootste aandeelhouder, het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE. In een brief die is gedeeld met media beschuldigen ze REWE ervan het bestuur van de Nederlandse reisaanbieder actief "tegen- en naar buiten" te werken.

11 uur geleden
Noors staatsfonds uit Franse mijnbouwer door omstreden nikkelmijn

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds heeft zijn belang in de Franse mijnbouwer Eramet verkocht vanwege zorgen over mensenrechtenschendingen en milieuschade door een omstreden nikkelmijn van het bedrijf in Indonesiƫ. Zo zou die mijn zorgen voor ontbossing van regenwoud en schade aan de inheemse bevolking.

12 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan en keken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve dat volgende week op het programma staat. De verwachting dat de centrale bank dan begint met het verlagen van de leenkosten en het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) zorgen al enige tijd voor recordstanden op Wall Street, die donderdag verder werden aangescherpt.

12 uur geleden
Liander 171 miljoen extra kwijt aan stroomnet door stikstofcrisis

ARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

13 uur geleden