Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ABN: intrekken taks aandeleninkoop zou goed signaal zijn

Topman ABN: intrekken taks aandeleninkoop zou goed signaal zijn

AMSTERDAM (ANP) - Het zou een "goed signaal voor ondernemend Nederland" zijn als de Nederlandse belasting op aandeleninkoop wordt ingetrokken door het nieuwe kabinet. Dat zegt topman Robert Swaak van ABN AMRO naar aanleiding van een eerder Bloomberg-artikel waarin wordt gesteld dat de formatiepartijen in Den Haag aan die stap denken.

Financieel persbureau Bloomberg meldde deze week op basis van ingewijden dat de PVV, VVD, NSC en BBB al overeenstemming hebben over het schrappen van een eerder in Den Haag aangekondigde belasting van 15 procent op de inkoop van eigen aandelen. Die taks zou eigenlijk volgend jaar van kracht moeten worden. De formerende partijen wilden niet op het bericht reageren.

Swaak benadrukt dat het nog afwachten is welke standpunten een nieuw kabinet straks precies zal innemen. Daarom wil hij er verder nog weinig over zeggen. Wel benadrukt Swaak dat het goed zou zijn als Nederland weer een kabinet krijgt. Volgens hem ligt er een grote opgave om het ondernemingsklimaat in Nederland te verbeteren.

Kritiek

Grote bedrijven als ABN AMRO kondigen met enige regelmaat aandeleninkoopprogramma's aan waarbij ze voor veel geld aan aandelen terugkopen van beleggers. ABN AMRO rondde begin deze maand nog zo'n programma af. Daarmee was een half miljard euro gemoeid.

Op de aandeleninkoopprogramma's van grote bedrijven klinkt regelmatig kritiek van milieuactivisten en vakbonden. Zij vinden dat de bedrijven in plaats van hun aandeelhouders te belonen meer moeten doen voor het klimaat en hun werknemers.

De PVV, VVD, NSC en BBB zijn al weken in onderhandeling. De informateurs en de formerende partijen moeten de Tweede Kamer uiterlijk woensdagavond laten weten hoe het staat met hun poging om tot een rechts kabinet te komen. Ook op woensdag vinden er gesprekken plaats.

Meer uit Financieel

AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

22 minuten geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

1 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

1 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

2 uur geleden
Goudbedrijven hoger op Wall Street ondanks prijsval edelmetalen

NEW YORK (ANP) - De goud- en zilverproducenten gingen maandag omhoog op de beurzen in New York, ondanks de aanhoudende uitverkoop van edelmetalen. De prijzen van goud en zilver doken verder omlaag na de historische koersval op vrijdag. Goud koerst af op de grootste driedaagse prijsdaling sinds 1980, na de eerdere recordbrekende rally in het edelmetaal. Zilver werd de afgelopen drie handelsdagen 40 procent goedkoper.

2 uur geleden
Duitse bierverkopen bereiken dieptepunt

FRANKFURT (ANP/DPA) - De verkoop van Duits bier is vorig jaar gedaald naar een dieptepunt. Veel consumenten houden hun hand op de knip en alcoholvrije opties winnen in ons buurland aan populariteit.

2 uur geleden