Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ABN: intrekken taks aandeleninkoop zou goed signaal zijn

Topman ABN: intrekken taks aandeleninkoop zou goed signaal zijn

AMSTERDAM (ANP) - Het zou een "goed signaal voor ondernemend Nederland" zijn als de Nederlandse belasting op aandeleninkoop wordt ingetrokken door het nieuwe kabinet. Dat zegt topman Robert Swaak van ABN AMRO naar aanleiding van een eerder Bloomberg-artikel waarin wordt gesteld dat de formatiepartijen in Den Haag aan die stap denken.

Financieel persbureau Bloomberg meldde deze week op basis van ingewijden dat de PVV, VVD, NSC en BBB al overeenstemming hebben over het schrappen van een eerder in Den Haag aangekondigde belasting van 15 procent op de inkoop van eigen aandelen. Die taks zou eigenlijk volgend jaar van kracht moeten worden. De formerende partijen wilden niet op het bericht reageren.

Swaak benadrukt dat het nog afwachten is welke standpunten een nieuw kabinet straks precies zal innemen. Daarom wil hij er verder nog weinig over zeggen. Wel benadrukt Swaak dat het goed zou zijn als Nederland weer een kabinet krijgt. Volgens hem ligt er een grote opgave om het ondernemingsklimaat in Nederland te verbeteren.

Kritiek

Grote bedrijven als ABN AMRO kondigen met enige regelmaat aandeleninkoopprogramma's aan waarbij ze voor veel geld aan aandelen terugkopen van beleggers. ABN AMRO rondde begin deze maand nog zo'n programma af. Daarmee was een half miljard euro gemoeid.

Op de aandeleninkoopprogramma's van grote bedrijven klinkt regelmatig kritiek van milieuactivisten en vakbonden. Zij vinden dat de bedrijven in plaats van hun aandeelhouders te belonen meer moeten doen voor het klimaat en hun werknemers.

De PVV, VVD, NSC en BBB zijn al weken in onderhandeling. De informateurs en de formerende partijen moeten de Tweede Kamer uiterlijk woensdagavond laten weten hoe het staat met hun poging om tot een rechts kabinet te komen. Ook op woensdag vinden er gesprekken plaats.

Meer uit Financieel

Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

1 uur geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

3 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

3 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

3 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

4 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

5 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

6 uur geleden