Topfavoriete Halep uitgeschakeld in vierde ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep is op ontluisterende wijze uitgeschakeld op Roland Garros. De nummer 1 van de plaatsingslijst liet zich in de vierde ronde wegspelen door de pas 19-jarige Poolse Iga Swiatek. Halep maakte slechts drie games in de partij en moest na ruim een uur met 1-6 2-6 het hoofd buigen voor de nummer 54 van de wereld.
Halep, die het grandslamtoernooi in Parijs in 2018 won, speelde haar eerste drie partijen nog zeer overtuigend en won steeds zonder setverlies. Maar tegen de jonge Poolse kwam ze er in het geheel niet aan te pas.
De rollen waren volledig omgedraaid in vergelijking met een jaar eerder. Swiatek stond toen in hetzelfde toernooi ook tegenover Halep en had geen schijn van kans. "Toen was ik nog onervaren; het was mijn eerste partij ooit in een groot stadion en ik was nerveus", vertelde ze na afloop van haar indrukwekkende zege op de vrouw, die vorig jaar Wimbledon won en in aanloop naar Parijs de graveltoernooien in Praag en Rome op haar naam schreef.
Verrassend
De Poolse had na 23 minuten de eerste set al binnen. Ze sloeg 17 zogeheten winners, Halep slechts vier. In de tweede set was er geen sprake van een kanteling. Swiatek nam topfavoriete Halep zelfs nog steviger in haar greep door meteen te breken en uit te lopen naar 5-1. Halep stribbelde even tegen en kwam nog op 5-2, maar Swiatek maakte het in de volgende game onverbiddelijk af. Ze gunde in de hele partij Halep geen enkel breekpunt en bracht de zegereeks van zeventien partijen van de Roemeense ten einde.
"Ik ben uiteraard verrast, maar ik ben het afgelopen jaar sterk vooruit gegaan en kan veel beter met de druk omgaan", aldus Swiatek, die het in de kwartfinales opneemt tegen de Italiaanse qualifier Martina Trevisan, die verrassend afrekende met Kiki Bertens in de vierde ronde.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
11 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden