Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfavoriete Halep uitgeschakeld in vierde ronde Roland Garros

Topfavoriete Halep uitgeschakeld in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Roemeense tennisster Simona Halep is op ontluisterende wijze uitgeschakeld op Roland Garros. De nummer 1 van de plaatsingslijst liet zich in de vierde ronde wegspelen door de pas 19-jarige Poolse Iga Swiatek. Halep maakte slechts drie games in de partij en moest na ruim een uur met 1-6 2-6 het hoofd buigen voor de nummer 54 van de wereld.

Halep, die het grandslamtoernooi in Parijs in 2018 won, speelde haar eerste drie partijen nog zeer overtuigend en won steeds zonder setverlies. Maar tegen de jonge Poolse kwam ze er in het geheel niet aan te pas.

De rollen waren volledig omgedraaid in vergelijking met een jaar eerder. Swiatek stond toen in hetzelfde toernooi ook tegenover Halep en had geen schijn van kans. "Toen was ik nog onervaren; het was mijn eerste partij ooit in een groot stadion en ik was nerveus", vertelde ze na afloop van haar indrukwekkende zege op de vrouw, die vorig jaar Wimbledon won en in aanloop naar Parijs de graveltoernooien in Praag en Rome op haar naam schreef.

Verrassend

De Poolse had na 23 minuten de eerste set al binnen. Ze sloeg 17 zogeheten winners, Halep slechts vier. In de tweede set was er geen sprake van een kanteling. Swiatek nam topfavoriete Halep zelfs nog steviger in haar greep door meteen te breken en uit te lopen naar 5-1. Halep stribbelde even tegen en kwam nog op 5-2, maar Swiatek maakte het in de volgende game onverbiddelijk af. Ze gunde in de hele partij Halep geen enkel breekpunt en bracht de zegereeks van zeventien partijen van de Roemeense ten einde.

"Ik ben uiteraard verrast, maar ik ben het afgelopen jaar sterk vooruit gegaan en kan veel beter met de druk omgaan", aldus Swiatek, die het in de kwartfinales opneemt tegen de Italiaanse qualifier Martina Trevisan, die verrassend afrekende met Kiki Bertens in de vierde ronde.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

9 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

10 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

12 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

15 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

15 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

16 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

23 uur geleden