Topbasketballer LeBron James wil eigen NBA-team in Las Vegas
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse topbasketballer LeBron James wil eigenaar worden van een team in de NBA. De 37-jarige James vertelt over zijn ambities in de HBO-serie The Shop. James wil zich met zijn eigen club gaan vestigen in Las Vegas.
"Ik wil een team kopen, dat is zeker. Een team in Vegas", zegt de Amerikaan in een fragment van de aflevering die vrijdag volledig online komt. James speelt zelf nog in de NBA voor Los Angeles Lakers, waarmee hij in 2020 voor de vierde keer kampioen werd. Hij had eerder succes met Miami Heat (2012 en 2013) en Cleveland Cavaliers (2016).
Het Amerikaanse zakenblad Forbes bracht onlangs naar buiten dat James miljardair is geworden. De basketballer, die ook acteert en in de zakenwereld actief is, heeft volgens Forbes een geschat vermogen van ruim 1 miljard dollar. James is als partner van de Fenway Sports Group mede-eigenaar van onder meer de Amerikaanse honkbalclub Boston Red Sox.
De NBA bestaat nu uit dertig clubs. Geruchten dat daar clubs uit Seattle en Las Vegas bijkomen, werden onlangs door NBA-commissaris Adam Silver weersproken. James zou ook een bestaande club kunnen kopen en daarmee kunnen verhuizen naar de gokstad in de woestijn.
Michael Jordan, zesvoudig NBA-kampioen, is eigenaar van Charlotte Hornets.
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
20 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
4 uur geleden