Topbasketballer LeBron James wil eigen NBA-team in Las Vegas
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse topbasketballer LeBron James wil eigenaar worden van een team in de NBA. De 37-jarige James vertelt over zijn ambities in de HBO-serie The Shop. James wil zich met zijn eigen club gaan vestigen in Las Vegas.
"Ik wil een team kopen, dat is zeker. Een team in Vegas", zegt de Amerikaan in een fragment van de aflevering die vrijdag volledig online komt. James speelt zelf nog in de NBA voor Los Angeles Lakers, waarmee hij in 2020 voor de vierde keer kampioen werd. Hij had eerder succes met Miami Heat (2012 en 2013) en Cleveland Cavaliers (2016).
Het Amerikaanse zakenblad Forbes bracht onlangs naar buiten dat James miljardair is geworden. De basketballer, die ook acteert en in de zakenwereld actief is, heeft volgens Forbes een geschat vermogen van ruim 1 miljard dollar. James is als partner van de Fenway Sports Group mede-eigenaar van onder meer de Amerikaanse honkbalclub Boston Red Sox.
De NBA bestaat nu uit dertig clubs. Geruchten dat daar clubs uit Seattle en Las Vegas bijkomen, werden onlangs door NBA-commissaris Adam Silver weersproken. James zou ook een bestaande club kunnen kopen en daarmee kunnen verhuizen naar de gokstad in de woestijn.
Michael Jordan, zesvoudig NBA-kampioen, is eigenaar van Charlotte Hornets.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
12 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden