
Topambtenaar Ter Haar onderzoekt ook brievenbusfirma's
DEN HAAG (ANP) - Topambtenaar Bernard ter Haar gaat onderzoek doen naar brievenbusfirma's. Deze zogenoemde doorstroomvennootschappen worden veelal gebruikt om belasting te ontwijken. De Tweede Kamer vroeg om een onderzoek hiernaar. Ter Haar zal onder meer kijken hoeveel belastingen deze lege hulzen in Nederland afdragen "en hoe dit in verhouding staat tot hun bijdrage aan de reële economie", meldt staatssecretaris Hans Vijlbrief (Fiscaliteit).
Ter Haar onderzocht eerder al de manier waarop Nederland multinationals belast. Een aantal aanbevelingen dat hij vorig jaar deed, heeft kabinet overgenomen, wat de schatkist jaarlijks zeker 700 miljoen euro oplevert.
De commissie gaat kijken of de regels goed werken die dit kabinet heeft ingevoerd om belastingontwijking door brievenbusfirma's een halt toe te roepen. Zo kondigde Vijlbrief vorig jaar een nieuwe bronbelasting aan op rente en royalty's (geld dat wordt betaald voor het gebruik van een lied of afbeelding) naar belastingparadijzen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Britse kranten zijn bezorgd over het einde van Facebook News, een speciale feed waarmee het sociale medium artikelen van nieuwsmedia onder de aandacht brengt. In een brief aan moederbedrijf Meta waarschuwt koepelvereniging News Media Association dat die beslissing een "bedreiging voor de democratie" is.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Tsjechische miljardair Daniel Křetínský verkoopt zijn belang in de Franse krant Le Monde. Zijn aandelen gaan over naar de Franse zakenman Xavier Niel, die al een grote aandeelhouder was in het nieuwsmedium.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bouwsector heeft 50 miljard euro aan stimuleringsmaatregelen nodig om uit het slop te komen, betoogt vakbond Bauen-Agrar-Umwelt (IGBAU). Hogere rentes en sterk gestegen materiaalkosten drukken zwaar op de Duitse bouw, die volgens vakbondsvoorzitter Robert Feiger in zware problemen dreigt te komen.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Unie is "niet van plan zich los te koppelen" van China, maar moet zichzelf wel beschermen wanneer haar openheid wordt misbruikt. Dat heeft vicevoorzitter van de Europese Commissie Valdis Dombrovskis zaterdag gezegd in een toespraak op een bijeenkomst in Shanghai.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - Apple heeft bij de lancering van de iPhone 15 ook meteen exemplaren uit Indiase fabrieken verkocht. Dat had het Amerikaanse techconcern nog niet eerder gedaan bij het uitkomen van een nieuw model iPhone, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva wil vanaf 2026 op tal van spoortrajecten in het land gaan rijden waar nu nog treinen rijden van de NS. De spoorvervoerder heeft daarvoor verzoeken ingediend bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM), bevestigt een woordvoerster van Arriva na berichtgeving door de Volkskrant.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat dinsdag naar Michigan om zijn steun te betuigen voor de staking bij de grote autofabrikanten in Detroit. Die vakbondsactie houdt de Amerikaanse auto-industrie al meer dan een week in de greep. Biden wil een dag voor voormalig president Donald Trump bij de stakers langsgaan.
1 dag geleden