
Topambtenaar Financiën naar toezichthouder ACM
DEN HAAG (ANP) - Topambtenaar Manon Leijten vertrekt bij het ministerie van Financiën en wordt bestuurslid van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Ze volgt daar volgend jaar Henk Don op, die na ruim tien jaar opstapt bij de toezichthouder.
Leijten werkte de afgelopen zesenhalf jaar als secretaris-generaal bij het ministerie van Financiën. Eerder bekleedde de econome al hoge posten bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Volgens ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep brengt Leijten de "nodige ervaring met het werk van markttoezichthouders" met zich mee. Ook haar contacten met toezichthouders AFM en De Nederlandsche Bank zouden van pas komen bij de ACM. Met haar voordracht is ingestemd door de ministerraad.
Dons vertrek was al eerder aangekondigd. Hij werd in 2009 bestuurslid bij de toenmalige NMa. Toen die mededingingsautoriteit in 2013 opging in de ACM kwam hij daar in het bestuur. Eerder was hij onder meer directeur van het Centraal Planbureau (CPB).
Meer uit Financieel
MILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Microsoft verhoogt de prijzen van zijn Xbox-consoles, omdat het onzeker is hoe de handelsoorlog de toeleveringsketens in de game-industrie zal beïnvloeden. Ook Xbox-games worden duurder. Daarmee volgt het Amerikaanse concern zijn Japanse rivaal Sony, die enkele weken terug al met een prijsverhoging kwam voor de PlayStation 5.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "zeer positief" gesprek te hebben gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over handel. De twee zijn overeengekomen dat hun ministers van Financiën en Handel overleg zullen voeren over het "verbeteren van de handelsbalans", schreef ze op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vreest voor fors hogere waterstofnettarieven. Doordat grootschalig gebruik van waterstof achterblijft en de benodigde investeringen hoger uitvallen, kunnen de tarieven voor het transport van waterstof via leidingen aanzienlijk stijgen, waarschuwt de toezichthouder donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel dringt er bij president Donald Trump op aan om kleinere bedrijven vrij te stellen van importheffingen. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven in de Verenigde Staten heeft een "historisch aantal" kleine ondernemers alarm geslagen over de effecten van de handelstarieven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Microsoft en Meta Platforms behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De twee techbedrijven kwamen met sterke kwartaalresultaten en lijken vooralsnog weinig last te hebben van de handelsoorlog van president Donald Trump.
5 uur geleden