Topadviseur Keir Starmer verdient meer dan Britse premier zelf
LONDEN (ANP) - De belangrijkste adviseur van de Britse premier Keir Starmer heeft onlangs een loonsverhoging gehad, waardoor ze nu meer verdient dan de ministers in het Verenigd Koninkrijk, onder wie de premier zelf. Stafchef Sue Gray krijgt nu een jaarsalaris van 170.000 pond (omgerekend zo'n 202.000 euro), waar Starmer het moet doen met een slordige 167.000 pond.
De BBC meldt dat Gray geadviseerd is om bij haar salarisverhoging een paar duizend pond minder te vragen, zodat deze controverse het nieuws niet zou halen. "Ze weigerde", zegt een bron tegen de Britse omroep. De salarisverhoging zorgt volgens de BBC achter de schermen wel voor onrust.
Grays voorganger onder de Conservatieve premier Rishi Sunak verdiende tussen de 140.000 en 145.000 pond. Nadat Starmer premier was geworden, is de salarisschaal aangepast voor speciaal adviseurs. Gray kan in haar schaal nog doorgroeien.
Partygateschandaal
Gray verwierf eerder bekendheid door haar onderzoek naar partygate, het schandaal over een reeks feestjes in de ambtswoning van toenmalig premier Boris Johnson tijdens de coronalockdowns. Haar scherpe kritiek was een belangrijke factor in de politieke ondergang van Johnson.
In Nederland krijgen de premier en ministers 189.210 euro per jaar.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
46 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
9 uur geleden