Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topadviseur Keir Starmer verdient meer dan Britse premier zelf

Topadviseur Keir Starmer verdient meer dan Britse premier zelf

LONDEN (ANP) - De belangrijkste adviseur van de Britse premier Keir Starmer heeft onlangs een loonsverhoging gehad, waardoor ze nu meer verdient dan de ministers in het Verenigd Koninkrijk, onder wie de premier zelf. Stafchef Sue Gray krijgt nu een jaarsalaris van 170.000 pond (omgerekend zo'n 202.000 euro), waar Starmer het moet doen met een slordige 167.000 pond.

De BBC meldt dat Gray geadviseerd is om bij haar salarisverhoging een paar duizend pond minder te vragen, zodat deze controverse het nieuws niet zou halen. "Ze weigerde", zegt een bron tegen de Britse omroep. De salarisverhoging zorgt volgens de BBC achter de schermen wel voor onrust.

Grays voorganger onder de Conservatieve premier Rishi Sunak verdiende tussen de 140.000 en 145.000 pond. Nadat Starmer premier was geworden, is de salarisschaal aangepast voor speciaal adviseurs. Gray kan in haar schaal nog doorgroeien.

Partygateschandaal

Gray verwierf eerder bekendheid door haar onderzoek naar partygate, het schandaal over een reeks feestjes in de ambtswoning van toenmalig premier Boris Johnson tijdens de coronalockdowns. Haar scherpe kritiek was een belangrijke factor in de politieke ondergang van Johnson.

In Nederland krijgen de premier en ministers 189.210 euro per jaar.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

7 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

8 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

8 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

10 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

11 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

12 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

13 uur geleden