Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toornstra onzeker bij Feyenoord voor topper tegen PSV

Toornstra onzeker bij Feyenoord voor topper tegen PSV

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord moet het zondag in de topper tegen PSV mogelijk doen zonder Jens Toornstra. De middenvelder heeft bovenbeenklachten. "Ik verwacht dat hij zaterdag gewoon traint en zondag zou kunnen spelen", zei trainer Arne Slot op zijn 43e verjaardag. "Jens vond het in ieder geval noodzakelijk om zich vandaag goed te laten behandelen."

Slot liet doorschemeren dat Fredrik Aursnes in Eindhoven op een basisplaats kan rekenen. Mogelijk neemt de Noor de plek over van Toornstra. Aursnes had dinsdag al een basisplaats in het duel met Maccabi Haifa in de Conference League (0-0). Toornstra speelde toen voorin op de plek van de afwezige Alireza Jahanbakhsh, die tegen PSV terugkeert in de selectie.

De Engelse aanvaller Reiss Nelson ontbreekt in de selectie van Feyenoord. De 21-jarige huurling van Arsenal is volgens Slot nog niet klaar om wedstrijden te spelen. "Ik heb vanochtend aan de medische staf gevraagd hoe ik het moet uitleggen en dat scheen niet zo makkelijk te zijn. Het komt erop neer dat hij conditioneel echt wel goed is, maar dat is iets anders dan gewend zijn aan het spelen van wedstrijden. Bij Arsenal was hij onderdeel van de selectie, maar ze speelden daar veel onderlinge partijtjes elf tegen elf. Hij zat dan altijd in het team dat de tegenstander moest nabootsen en dus moest hij lopen zoals de trainer dat wilde. Eigenlijk heeft hij bij Arsenal dus geen echte wedstrijden gespeeld."

Met PSV treft Feyenoord de ongeslagen koploper van de Eredivisie, die de eerste vier competitieduels allemaal in winst omzette. "Ik ben zeker onder de indruk van hoe PSV zich dit seizoen presenteert. Als je met 0-4 bij Ajax wint en met 0-3 bij AZ, dan zijn dat klinkende cijfers. Ze jagen de tegenstander over het hele veld af en hebben daardoor heel vaak de bal", aldus Slot, die zijn spelers vrijdag trakteerde op gebak. Van de medische staf kreeg hij als cadeautje een fles wijn. "Ik moet eerlijk zeggen: ja, ik ben jarig, maar alle focus ligt op PSV. Los van het feit dat iedereen langskomt om me te feliciteren, is dit voor mij een gewone werkdag."

Meer uit Voetbal

Real Madrid wil zich openstellen voor externe investeerders

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.

1 uur geleden
Sc Heerenveen in Abe Lenstra Stadion te sterk voor AZ

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.

2 uur geleden
Advocaat (78) wil niet de oudste bondscoach op WK zijn

AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."

4 uur geleden
Lang belooft meer goals bij Napoli: beste moet nog komen

NAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.

6 uur geleden
Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

17 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

17 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

17 uur geleden