Tony geeft yogalessen in Oud-Vossemeer: ‘Yoga hoeft helemaal niet zweverig te zijn’
OUD-VOSSEMEER – Ongeveer vijf jaar geleden verhuisde Tony Verkamer vanuit Nieuw-Vennep met zijn vrouw naar Oud-Vossemeer. Daar richtten zij een Chinees gezondheidscentrum op. Tony verzorgd onder andere de yogalessen.
“Ik doe nu zo’n elf jaar aan yoga”, aldus Tony. “Ik ben destijds met yoga in aanraking gekomen, omdat mijn toenmalige vriendin dat deed. Ik heb een opleiding lichamelijke opvoeding gevolgd in Gent. Daarna ben ik naar China gegaan. Daar heb ik ongeveer twee maanden in een Shoalinklooster (kung fu) gezeten.” Toen Tony terugkwam in Nederland is hij op zoek gegaan naar een goede yogaschool. “In mijn zoektocht kwam ik terecht bij een school in Amsterdam. Daar ben ik uiteindelijk lessen gaan volgen.”
Inmiddels is yoga voor Tony een manier van leven geworden. “In eerste instantie betekende yoga voor mij een mooie manier om gezond ouder te worden. Nu proberen we dit in onze studio ook door te geven aan leden.” Tony merkt regelmatig dat het beeld van yoga niet bij iedereen hetzelfde is. “Mensen hebben vaak een bepaald beeld van yoga. Dat het bijvoorbeeld zweverig is. Maar er zijn heel veel verschillende soorten yoga en soorten leraren”, zegt hij. “Zo geef ik bijvoorbeeld yoga met de lichten aan en zonder wierook of iets dergelijks. Dat kan sommige mensen misschien afschrikken, maar anderen vinden dat juist fijn.”
Volgens Tony staan de inwoners van Tholen over het algemeen wel open voor yoga. “De interesse is er in ieder geval zeker. Voor sommige mensen op Tholen blijft yoga nog wel een no-go. Maar dat is ook niet erg.”
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
12 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
14 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
17 uur geledenSINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
2 dagen geleden