Tony geeft yogalessen in Oud-Vossemeer: ‘Yoga hoeft helemaal niet zweverig te zijn’
OUD-VOSSEMEER – Ongeveer vijf jaar geleden verhuisde Tony Verkamer vanuit Nieuw-Vennep met zijn vrouw naar Oud-Vossemeer. Daar richtten zij een Chinees gezondheidscentrum op. Tony verzorgd onder andere de yogalessen.
“Ik doe nu zo’n elf jaar aan yoga”, aldus Tony. “Ik ben destijds met yoga in aanraking gekomen, omdat mijn toenmalige vriendin dat deed. Ik heb een opleiding lichamelijke opvoeding gevolgd in Gent. Daarna ben ik naar China gegaan. Daar heb ik ongeveer twee maanden in een Shoalinklooster (kung fu) gezeten.” Toen Tony terugkwam in Nederland is hij op zoek gegaan naar een goede yogaschool. “In mijn zoektocht kwam ik terecht bij een school in Amsterdam. Daar ben ik uiteindelijk lessen gaan volgen.”
Inmiddels is yoga voor Tony een manier van leven geworden. “In eerste instantie betekende yoga voor mij een mooie manier om gezond ouder te worden. Nu proberen we dit in onze studio ook door te geven aan leden.” Tony merkt regelmatig dat het beeld van yoga niet bij iedereen hetzelfde is. “Mensen hebben vaak een bepaald beeld van yoga. Dat het bijvoorbeeld zweverig is. Maar er zijn heel veel verschillende soorten yoga en soorten leraren”, zegt hij. “Zo geef ik bijvoorbeeld yoga met de lichten aan en zonder wierook of iets dergelijks. Dat kan sommige mensen misschien afschrikken, maar anderen vinden dat juist fijn.”
Volgens Tony staan de inwoners van Tholen over het algemeen wel open voor yoga. “De interesse is er in ieder geval zeker. Voor sommige mensen op Tholen blijft yoga nog wel een no-go. Maar dat is ook niet erg.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
47 minuten geledenSINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.
18 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
3 dagen geleden