Tony geeft yogalessen in Oud-Vossemeer: ‘Yoga hoeft helemaal niet zweverig te zijn’
OUD-VOSSEMEER – Ongeveer vijf jaar geleden verhuisde Tony Verkamer vanuit Nieuw-Vennep met zijn vrouw naar Oud-Vossemeer. Daar richtten zij een Chinees gezondheidscentrum op. Tony verzorgd onder andere de yogalessen.
“Ik doe nu zo’n elf jaar aan yoga”, aldus Tony. “Ik ben destijds met yoga in aanraking gekomen, omdat mijn toenmalige vriendin dat deed. Ik heb een opleiding lichamelijke opvoeding gevolgd in Gent. Daarna ben ik naar China gegaan. Daar heb ik ongeveer twee maanden in een Shoalinklooster (kung fu) gezeten.” Toen Tony terugkwam in Nederland is hij op zoek gegaan naar een goede yogaschool. “In mijn zoektocht kwam ik terecht bij een school in Amsterdam. Daar ben ik uiteindelijk lessen gaan volgen.”
Inmiddels is yoga voor Tony een manier van leven geworden. “In eerste instantie betekende yoga voor mij een mooie manier om gezond ouder te worden. Nu proberen we dit in onze studio ook door te geven aan leden.” Tony merkt regelmatig dat het beeld van yoga niet bij iedereen hetzelfde is. “Mensen hebben vaak een bepaald beeld van yoga. Dat het bijvoorbeeld zweverig is. Maar er zijn heel veel verschillende soorten yoga en soorten leraren”, zegt hij. “Zo geef ik bijvoorbeeld yoga met de lichten aan en zonder wierook of iets dergelijks. Dat kan sommige mensen misschien afschrikken, maar anderen vinden dat juist fijn.”
Volgens Tony staan de inwoners van Tholen over het algemeen wel open voor yoga. “De interesse is er in ieder geval zeker. Voor sommige mensen op Tholen blijft yoga nog wel een no-go. Maar dat is ook niet erg.”
Meer uit Tholen
HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
7 uur geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
10 uur geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
12 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
13 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 dag geleden