
Tonnen subsidie voor infrastructuur Kenniswerf
VLISSINGEN - Voor het verbeteren van de infrastructuur op de Kenniswerf in Vlissingen is bijna 750.000 euro subsidie toegekend.
De bijdrage komt uit het Fonds Impuls Bedrijventerreinen. ‘Dit jaar nog begint het plannen maken voor de aanpak van de infrastructuur’, laat een woordvoerder van de gemeente Vlissingen weten.
Aantrekkelijker
De Kenniswerf is het gebied tussen het spoor, de snelweg A58 en het Kanaal door Walcheren. Een toekomstbestendige infrastructuur maken het gebied beter bereikbaar en daarmee aantrekkelijker voor nieuwe bedrijven. Langs het kanaal ontstaat volgens de gemeente een uniek woon-werkgebied en langs de Prins Hendrikweg, Oude Veerhavenweg en in de binnenhaven vestigen zich steeds meer bedrijven.
Herstructurering
De herstructurering van de Kenniswerf is enkele jaren geleden begonnen. Zo hebben zich er scholen in het middelbaar en hoger beroepsonderwijs gevestigd en is de oude PZEM-centrale herontwikkeld. Hier zijn nu bedrijven als Dockwize en Impuls Zeeland te vinden. ‘Het rapport “Wind in de zeilen” onderschrijft het belang van de Kenniswerf als innovatieve broedplaats voor Zeeland.’ Dit rapport is opgesteld voor de compensatie van Zeeland voor het verlies van de marinierskazerne. Er zijn binnen het pakket van ‘Wind in de Zeilen’ tientallen miljoenen euro’s vrijgemaakt om het gebied en de faciliteiten te ontwikkelen. Een voorbeeld hiervan is het oprichten van het Delta Kenniscentrum met daarbij onder andere een faciliteit op het gebied van energie, water en voedsel. ‘Het is daarom noodzakelijk om de fysieke ontwikkeling van de Kenniswerf te versnellen. Zo kunnen alle onderdelen uit “Wind in de zeilen” goed landen.’
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
21 uur geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
1 dag geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
3 dagen geleden