Tonijnkoning onttroond bij bekende Japanse tonijnveiling
TOKIO (ANP/AFP) - De jaarlijkse bekende tonijnveiling in Japan is een stuk minder spectaculair verlopen dan andere jaren. Restauranteigenaren legden door de coronacrisis veel minder geld neer voor de beste tonijn. Restauranteigenaar Kiyoshi Kimura, die bekendstaat als de tonijnkoning, liet zelfs de beste vis aan zijn neus voorbijgaan.
"Ik ben niet voor het hoogste bod gegaan, omdat het nu tijd is voor zelfbeheersing", aldus Kimura tegenover journalisten op de Toyosu-vismarkt, waar de jaarlijkse tonijnveiling gehouden wordt. Kimura vond het "niet gepast" om deze veiling "feestelijk" hoog te bieden. In voorgaande jaren bood Kimura nog 1,8 miljoen dollar in 2018 en het recordbedrag van 3,1 miljoen dollar om de beste tonijn mee naar huis te kunnen nemen.
Dit jaar ging de best betaalde tonijn, een blauwvin uit het noorden van Japan, naar een andere bieder voor omgerekend 202.000 dollar. De bieder bestond uit een groot voedselbedrijf en een bekende Japanse groothandelaar, Yukitaka Yamaguchi.
Bij de inspectie van de vis droegen de bieders mondkapjes en ontsmetten ze hun handen. Toeschouwers waren niet toegestaan. Normaal gesproken maakte Kimura na het winnen van de bieding zijn vis schoon in zijn restaurant met een op een zwaard lijkend mes, om er onder toeziend oog van hordes camera's en toeschouwers sushi van te maken, die hij daarna gratis uitdeelde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.
55 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Noorwegen zal doorgaan met de ontwikkeling van nieuwe olie- en gasreserves in de Barentszzee in het Noordpoolgebied, ongeacht de huidige steun van de Europese Unie voor een verbod op nieuwe boringen in het gebied om milieuoverwegingen. Dat zei de Noorse minister van Energie Terje Aasland tegen persbureau Reuters voorafgaand aan de Noorse energieconferentie, die maandag in Stavanger van start gaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Verschillende partijen hebben interesse in een overname van de Amerikaanse chemie-activiteiten van Shell. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het gaat onder meer om bedrijven als ExxonMobil en LyondellBasell en de investeringsmaatschappij Apollo die interesse kenbaar hebben gemaakt aan Shell, aldus de bronnen tegen de Britse krant.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein gaat op 1 september naar de beurs in Hongkong. Het bedrijf hoopt 13,9 miljard Hongkongse dollar (ruim 1,5 miljard euro) op te halen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.
19 uur geleden